نخستین نگارخانه تخصصی عکاسی در بافت تاریخی شیراز افتتاح شد

به گزارش چای قند پهلو، نگارخانه تخصصی عکاسی دربافت تاریخی شیراز به مناسبت روز جهانی عکاسی افتتاح می شود.

نخستین نگارخانه تخصصی عکاسی در بافت تاریخی شیراز افتتاح شد

به مناسبت روز جهانی عکاسی اولین نگارخانه تخصصی عکاسی در بافت تاریخی شیراز با نام سی راه (نام قدیم شیراز)، 28 مرداد جاری افتتاح می شود. در این مراسم همه هنرمندان، هنردوستان، هنرمندان و عکاسان بنام شیراز حضور خواهند داشت، همچنین برخی آثار رمضان محمدیان، استاد برجسته عکاسی و از پیشکسوتان انجمن عکس شیراز نمایش داده و از ایشان تقدیر خواهد شد.

نگارخانه سی راه، یکی از خانه های ارزشمند تاریخی متعلق به دوره قاجار شیراز است که در لیست خانه های میراثی بافت تاریخی شیراز و محله سنگ سیاه ثبت شده است. جهت بازسازی این بنا ده میلیون ریال هزینه شده است.

گالری به منظور حمایت از همه هنرمندان (به ویژه عکاسان)، هنر دوستان و همچنین پویایی بافت تاریخی شیراز در این خانه راه اندازی شده است.

از جمله اهداف این نگارخانه عبارتند از: امکان نمایش آثار عکاسی، به صورت دوره ای برای هنرمندان در سطوح مختلف، برگزاری مسابقات ماهیانه جهت پویایی و تداوم فعالیت هنرمندان، برگزاری مسابقات در سطح کشور و بین الملل، حمایت از هنرمندان پیشکسوت، تجلیل از بزرگان و استفاده از تجارب آنها در قالب نشست های ماهانه، امکان بهره مندی هنرمندان از فضای دلنشین کافه گالری سی راه، بهره مندی از تخفیف ها و ایجاد پاتوقی برای هنرمندان، برگزاری جلسات بحث و نقد آثار عکاسان.

امید است در این خانه تاریخی و زیبا بهترین خدمات و رویدادهای بزرگ هنری ایجاد شود که این امر مستلزم همکاری هنرمندان است که این خانه را خانه خود دانسته و برای رشد و موفقیت اهداف آن همکاری های لارم را انجام دهند.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1146

به "نخستین نگارخانه تخصصی عکاسی در بافت تاریخی شیراز افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین نگارخانه تخصصی عکاسی در بافت تاریخی شیراز افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید