نوتِکس حامی آنلاین بیماران در نبرد با سرطان

به گزارش چای قند پهلو، بیماری و درد، غیر از هزینه های مالی و جنبه های جسمانی اش، اضطراب هایی به همراه دارد که گاهی تمام فکر بیمار را درگیر می کند.

نوتِکس حامی آنلاین بیماران در نبرد با سرطان

همین است که باعث می شود وقتی بیمار پزشکش را می بیند مملو از سوال است و تا پاسخ پرسش هایش را نگیرد دلش آرام نمی شود.

نیاز روانی خاصی که در اثر به خطر افتادن سلامتی شخص به سراغش می آید گاهی شاید تا حدی پیش رود که روحیه مقاومت و تحمل درد هم در او کاهش یابد.

در چنین موقعیتی پزشک به تنهایی نمی تواند جوابگوی تمام نیازها و مسائل بیمار باشد بلکه یک تیم پزشکی لازم است تا بتوانند از زوایای مختلف به او رسیدگی کرده و روحیه از دست رفته اش را بازیابی کنند.

در این رابطه شرکت شاهکار سیستم هوشمند در حوزه سلامت همراه با ارائه محصولی با نام نوتکس (برگرفته از Nutrition Exercise) تلاش کرده است تا بیماران مبتلا به سرطان که معمولا با ترس ها و اضطراب های زیادی در طول درمانشان روبرو هستند را همراهی کند تا راستا بهبودی آن ها در بستر آرامش، تغذیه مناسب، ورزش و استراحت کافی طی بشود.

دکتر شیوا قاسمی، فیزیک پزشک رادیوتراپی، بنیان گذار و دکتر بابک بوترابی مدیر عامل شرکت درباره خدمات متفاوت و منحصر به فرد نوتکس برایمان می گویند.

دکتر شیوا قاسمی بنیان گذار شرکت در خصوص پیشینه راه اندازی این مجموعه می گوید: با توجه به نیازهای بیماران مبتلا به سرطان و خانواده هایشان و بروز نوعی حس درماندگی و رهاشگی بین این افراد، ایده ارائه چنین خدماتی از سال 95 در ذهن ما شکل گرفت و در سال 97 شرکت شاهکار سیستم هوشمند را به ثبت رساندیم و سال 99 مجوز خلاق و نوآور را دریافت کردیم.

خدمات نوتکس به بیماران

مشاوره تغذیه: بیمار مبتلا به سرطان برای فرایند درمان و نوع تغذیه اش نگرانی های زیادی دارد. او نیاز دارد بداند مصرف چه ماده غذایی برایش در طول درمان مجاز است. کدام مواد غذایی را نباید زمان بروز عارضه های جانبی درمان مصرف کند. آیا غذاها با داروهایی که مصرف می کند تداخل دارند یا نه؟ این موارد را باید متخصص تغذیه در حوزه سرطان پاسخ دهد و بیمار بتواند تحت نظارت او، برنامه غذایی سالم و روزانه ای داشته باشد تا فرایند درمان دقیق و کامل اجرا شود.

ورزش و حرکات اصلاحی: ورزش از نیازهای اساسی زندگی ماست. ورزش ها و حرکات اصلاحی مناسب با شرایط هر بیمار در دوران درمان سرطان، می تواند باعث مدیریت عوارض و حفظ قوای جسمانی بیماران می شود.

برای تحقق این موضوع، کارشناسان و مربی های ویژه ای با نوتکس همکاری دارند که با ارسال فیلم و عکس از خودشان با بیمار در ارتباط هستند تا به او کمک کنند حرکات اصلاحی یا برنامه ورزشی روزانه را به چه شکل انجام بدهند.

روان شناسی آنلاین اختصاصی: عدم آگاهی و بی اطلاعی از فرآیندهای درمانی، سرطان را به هراس بزرگی برای افراد مبتلا و خانواده هایشان تبدیل می کند و شاید یکی از بزرگ ترین معضلات این افراد و همراهانشان احساس درماندگی و رهاشدگی است. نوتکس برای این موضوع جلسات روان شناسی را در نظر گرفته که با کمک آن، بیمار و اعضای خانواده اش می توانند آگاهانه اضطراب خود را کاهش داده و به بازیابی روحیه خود بپردازند.

دریافت مشاوره تخصصی: بیماران با عضویت در نوتکس می توانند با انکولوژیست، متخصص جراحی سرطان، تیم های پزشکی تسکینی، خدمات مشاوره ژنتیک و متخصصان حوزه پرتو درمانی و شیمی درمانی در ارتباط باشند و سوالات شان را بپرسند و مشاوره های دقیق دریافت کنند.

سایر خدمات نوتکس: یکی از خدمات مهم نوتکس، غربالگری برای کسانی است که در خانواده شان فرد مبتلا به سرطان داشته اند یا به هر دلیلی می خواهند مورد آزمایش قرار گیرند.

با این روش بسکمک از افراد که بیماری شان تازه در حال شکل گیری است شناسایی می شوند و امکان کنترل و درمان سریع و اثرگذار برای شان فراهم خواهد بود.

چرا نوتکس منحصر به فرد است؟

دکتر بابک بوترابی، مدیر عامل شرکت شاهکار سیستم هوشمند می گوید: در ایران مراکزی هستند که چند خدمت مکمل درمان سرطان را ارائه می دهند؛ مثلا مراکزی به بیماران مبتلا به سرطان، خدمات تغذیه یا بعضا خدمات روانشناسی ارائه می کنند اما ما سعی کردیم همه نیازهای بیمار را در نظر بگیریم و خدمات کامل تری را فراهم کنیم.

ویزیت آنلاین و غیرحضوری هم در حال حاضر رواج زیادی پیدا کرده است. اما الزاما همه این ویزیت ها خدمات مختلف شامل برنامه ورزشی و تغذیه و ... ندارد. همراه شدن با بیمار و پیگیری شرایط او به صورت مستمر حس و حال مثبتی به او می دهد و برای روحیه او بسیار تاثیرگذار است.

ما تلاش کردیم به این موارد بیشتر توجه کنیم تا نیازهای بیشتری را از او تامین کنیم. مردم در سراسر کشور می توانند از خدمات نوتکس استفاده کنند زیرا ارائه تمام خدمات ما به شکل آنلاین امکان پذیر است و محدودیتی برای ویزیت بیماران ساکن شهرهای مختلف نداریم و حتی بیماران ایرانی خارج از کشور هم از خدمات ما استفاده می کنند.

چطور از نوتکس استفاده کنم؟

برای مشاوره و سفارش پکیج های آنلاین نوتکس می توانید پروفایل موجود در سایت این شرکت را تکمیل کنید. اطلاعاتی که در این فرم از افراد گرفته می شود شامل اطلاعات بسیار جامعی است و از قد و وزن و سن و جنسیت گرفته تا اطلاعات تخصصی درمان و داروهایی که فرد مصرف می کند و نوع تغذیه و عادات غذایی و فعالیت بدنی را شامل می شود. پس از ثبت نام از طریق سایت نوتکس، تمام عکس ها و مدارک پزشکی مانند ام آرآی و نتایج آزمایش ها برای تیم نوتکس ارسال می شود تا آنها بتوانند خدمات دقیق و اختصاصی متناسب با شرایط بیمار را ارائه دهند. از طرفی خدمات و پکیج های نوتکس در بازه های زمانی مختلف ارائه می شود؛ مثلاً بازه های یک ماهه و سه ماهه که هر کدام متناسب با نوع خدمات دریافتی، هزینه های گوناگونی دارند.

مریم ملی - نشان ایرانی 2 / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 738

به "نوتِکس حامی آنلاین بیماران در نبرد با سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوتِکس حامی آنلاین بیماران در نبرد با سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید