نور خورشید موجب کاهش فشارخون می گردد

به گزارش چای قند پهلو، محققان دریافتند قرارگیری در معرض اشعه UV نورخورشید با کاهش فشارخون سیستولیک (عدد اول به هنگام خوانش فشارخون) بدون توجه به دما مرتبط است.

نور خورشید موجب کاهش فشارخون می گردد

به گزارش، قرارگیری در معرض نور خورشید با کاهش فشارخون مرتبط است. در این مطالعه جدید محققان فشارخون بیش از 342 هزار بیمار را در حدود سه سال آنالیز کردند. فشارخون افراد با گزارشات مربوط به دمای هوای محیط بیرونی و اشعه ماورابنفش (UV) که هر ماه اندازه گیری می شد مطابقت داده شد.

محققان دریافتند قرارگیری در معرض اشعه UV نورخورشید با کاهش فشارخون سیستولیک (عدد اول به هنگام خوانش فشارخون) بدون توجه به دما مرتبط است.

ریچارد ولر، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ادینبرگ اسکاتلند، در این باره می گوید: می دانیم که تغییر فصل موجب تغییر در فشارخون می گردد و فاکتور های نظیر دما و ویتامین D را با آن مرتبط می دانستند.

وی در ادامه می افزاید: اما مطالعات مکرر در اثبات تأثیر ویتامین D در کاهش فشارخون ناموفق بوده اند. اکنون یافته های ما نشان می دهد درست است دما هم در فشارخون تأثیر دارد، اما تنها به دلیل اشعه UV است که فشارخون با ایجاد تغییر فصل تغییر می یابد.

به گفته محققان، تاثیر نورخورشید بر افراد سفیدپوست در مقایسه با افراد سیاهپوست به مراتب بیشتر است.

اما محققان تاکید می نمایند قبل از قرارگیری در معرض نورخورشید از ضدآفتاب استفاده نمایید چراکه اشعه UV در ابتلا به سرطان پوست نقش دارد. طبق اعلام آموزشگاه درماتولوژی آمریکا، بین ساعات 10 صبح تا 2 بعدازظهر از قرارگیری مستقیم در معرض نور خورشید بپرهیزید و حتماً از ضدآفتاب های با SPF 30 یا بالاتر استفاده نمایید.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 95

به "نور خورشید موجب کاهش فشارخون می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نور خورشید موجب کاهش فشارخون می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید