نگرانی آمریکایی ها از آشوب و هرج ومرج، خرید بی سابقه اسلحه و مایحتاج زندگی

به گزارش چای قند پهلو، فارس نوشت: در حالی که تنها چند روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، عده ای به خاطر ترس از آشوب داخلی پس از انتخابات، آغاز به خرید مایحتاج ضروری و اسلحه نموده اند.

نگرانی آمریکایی ها از آشوب و هرج ومرج، خرید بی سابقه اسلحه و مایحتاج زندگی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

تابیتا کانورس از شهروندان آمریکایی در این خصوص به نوشته روزنامه یواس اِی تودی گفت، با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا، تظاهرات های اخیر و افزایش خشونت های مربوط به انتخابات، معلوم نیست در این کشور چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

کانورس گفت، از چندی پیش در حال خرید و انبار کردن کنسرو مواد غذایی، دستمال توالت و دیگر مایحتاج زندگی است و حتی شوهرش را متقاعد نموده محض اطمینان یک اسلحه تهیه کند.

به نوشته این روزنامه، اغلب کارشناسان خشونت های پراکنده ای را در آستانه انتخابات پیش بینی نموده اند. این در حالی است که نا آرامی های کوچکی نیز تا به امروز به وقوع پیوسته اند. به همین دلیل خرید مردم آمریکا در سلاح و مهمات رکورد زده است.

از سوی دیگر مردم کم کم در حال کندن برچسب ها و تابلوهای انتخاباتی از مقابل منازلشان هستند تا احتمال مورد حمله قرار دریافت در آشوب های انتخاباتی کاهش یابد. عده ای دیگر نیر در حال گریختن به نواحی روستایی و خارج از شهر یا ایجاد سنگرهای دست ساز هستند.

تابیتای 44 ساله که یک جمهوری خواه است و سال جاری برای اولین بار به دموکرات ها رأی داده است به یواس ای تودی گفت: جنگ داخلی؟ چنین چیزی ممکن است سال ها طول بکشد. به این اندازه ذخیره مایحتاج نداریم و ممکن است مجبور شویم بیرون برویم و گوزن شکار کنیم.

با این که به گفته سازمان عفو بین الملل 90 درصد اعتراضات ماه های اخیر آمریکا علیه نژادپرستی و بدرفتاری های پلیس به صورت مسالمت آمیز برگزار شده است، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به طور مکرر مدعی شده معترضان غارتگر و خرابکار هستند و دستور سرکوب آن ها را صادر نموده است.

از سوی دیگر راست گرایان افراطی و سفید برتر پنداران آمریکایی نیز در حال صف آرایی هستند و ترامپ اخیراً در مناظره انتخاباتی خود به آن ها گفت کنار بایستید و آماده باشید. او بارها در حساب توئیتری خود نوشته است بدون شک در انتخابات تقلب خواهد شد و حامیانش باید آماده برخورد با متقلبان باشند.

در حالی که هفته پیش رسانه های آمریکایی از وقوع آتش سوزی که ظاهراً عمدی بوده، در یکی از صندوق های اخذ رأی در ایالت کالیفرنیا خبر دادند، روز سه شنبه نیز یکی دیگر از صندوق های رأی گیری در بوستون ایالت ماساچوست به آتش کشیده شد.

خبرگزاری فرانسه امروز پنجشنبه گزارش داد، به دنبال نگرانی ها از احتمال وقوع اعتراضات و خشونتهای عمومی بعد از انتخابات آمریکا، بسیاری از صاحبان فروشگاهها و ادارات در آمریکا در حال مستحکم تر کردن حفاظهای ساختمانهای تجاری و اداری هستند تا با این روش بتوانند از خسارات احتمالی جلوگیری نمایند.

پایگاه خبری هیل روز چهارشنبه نوشت، در مطالعه ای که هفته گذشته منتشر شده، درباره احتمال بالای خشونت مسلحانه مرتبط با انتخابات از سوی گروه های شبه نظامی در پنج ایالت آمریکا هشدار داده شده است.

شبکه ان بی سی نیز پیش بینی نموده با توجه به این که انتخابات سال جاری آمریکا در زمینه ای از خصومت حزبی و ناآرامی های اجتماعی اتفاق می افتد، فشار بی سابقه ای به روسای پلیس و کلانترها برای حفظ نظم در پایگاه های رای گیری وارد خواهد شد. وضعیتی که به گفته این رسانه، گروه های شبه نظامی راستگرای حامی ترامپ که به درخواست او ارتش ناظران بر انتخابات را تشکیل داده اند به تشدید آن دامن می زنند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 450

به "نگرانی آمریکایی ها از آشوب و هرج ومرج، خرید بی سابقه اسلحه و مایحتاج زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی آمریکایی ها از آشوب و هرج ومرج، خرید بی سابقه اسلحه و مایحتاج زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید