واکنش فغانی به جنجال عجیب فدراسیون فوتبال

به گزارش چای قند پهلو، داور برجسته و بین المللی فوتبال ایران با اشاره به اینکه بعضی رفتار ها در مورد حذف نامش از لیست داوران بین المللی ایران شیطنت آمیز و از حسادت بود، می گوید: تا زمان تعامل مسئولان فدراسیون فوتبال، نام بنده در لیست داوران بین المللی ایران باقی خواهد ماند و مسئله ای در این رابطه وجود ندارد.

واکنش فغانی به جنجال عجیب فدراسیون فوتبال

علیرضا فغانی در مورد حذف و بازگشت نامش به لیست داوران بین المللی فوتبال ایران و تصمیمات اتخاذ شده از سوی بعضی افراد در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال با توجه به اینکه ممکن است تا چند ماه آینده اثری از آن ها در این فدراسیون وجود نداشته باشد، اظهار کرد: چه در امسال و چه سال گذشته بعضی افراد مرتکب شیطنت هایی شدند و برداشت من این است که چنین رفتار هایی از روی حسادت است که البته به هیچ وجه برای بنده مهم نیستند.

وی ادامه داد: با توجه به صحبت های اجرا شده به شخصه دوست داشتم تا جام جهانی 2022 قطر با نام ایران و به همراه یاری داوران خودم فعالیت کنم.

این داور برجسته در مورد اینکه تا چه زمانی نامش در لیست داوران بین المللی ایران وجود خواهد داشت، اعلام کرد: تا زمانی که تعامل وجود داشته باشد و مسئولان فدراسیون فوتبال بخواهند نام بنده در لیست داوران بین المللی ایران باقی خواهد ماند و هر زمان که شیطنت ها به کرسی بنشیند، تکلیف کار معین می گردد.

4 داور ایرانی در رقابت های شرق آسیا

فغانی در رابطه با قضاوت در رقابت های لیگ قهرمانان منطقه شرق آسیا نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه ایران در منطقه غرب آسیا چهار تیم شرکت نماینده داشت، بنابراین از داوران ایرانی در منطقه غرب استفاده نشد و در شرق آسیا نیز بنده به همراه موعود بنیادی فر و نیز محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی به عنوان یاری داور دعوت شدیم.

وی اضافه کرد: در مرحله مقدماتی یک بازی بنده و دو بازی بنیادی فر قضاوت کرد چراکه به داوران جدید در مرحله مقدماتی شانس بیشتری دادند و در مرحله حذفی نیز بنده یک ملاقات دیگر را سوت زدم و در هر چهار بازی منصوری و ابوالفضلی یاری داوران ایرانی بودند.

شرایط برگزاری لیگ قهرمانان آسیا در دوحه

این داور بین المللی فوتبال ایران با اشاره به اینکه شرایط برگزاری مسابقات مطلوب بود، گفت: از نظر سخت افزار قطری ها در شرایط بسیار خوبی هستند و در مورد مقوله متعادل کردن دمای استادیوم ها به خوبی عمل کردند و حتی در مقاطعی سیستم های خنک نماینده تعبیه شده پشت سر یاری داوران باعث می شد احساس سرما نمایند.

نحوه مقابله با کرونا از سوی قطری ها

فغانی در رابطه با رعایت پروتکل های بهداشتی و مقابله با کرونا در قطر، مطرح نمود: در هتلی که داوران مستقر شده اند نه کسی اجازه ورود به محدوده مشخص شده را دارد و نه کسی می تواند از محدوده در نظر گرفته شده خارج گردد، حتی رانندگان و خدمه نیز در هتل باقی می مانند و اگر کسی نیز از محدوده خارج شد باید تست کرونا بدهد و در صورت منفی بودن تست به مدت سه روز در قرنطینه بماند.

وی ادامه داد: همین شرایط برای تیم ها نیز در نظر گرفته شده است و سازمان بهداشت قطر که برنامه های بهداشتی را کنترل می نماید همین برنامه را در نظر گرفته و تیم های نیز اجازه خروج از محدوده مشخص شده را ندارند.

رضایت AFC از عملکرد بنیادی فر و یاری داوران ایران

این داور بین المللی فوتبال ایران در رابطه با بعضی مسائل مطرح شده که به بازگشت موعود بنیادی فر از قطر و عملکرد وی مربوط می شد، توضیح داد: بنیادی فر به همراه 9 داور و هشت یاری داور دیگر، داوران جدیدی بودند که در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا قضاوت کردند که خوشبختانه عملکرد بیشتر آن ها بسیار خوب بود و از عملکرد بنیادی فر رضایت داشتند و این فرصت برای وی به وجود آمده است که در سال های آینده نیز در لیست داوران لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد و امیدواریم چنین فرصتی در اختیار برادران حیدری و آقایان اکرمی، کاظمی و سایر دوستان نیز قرار گیرد.

فغانی همچنان در دوحه

فغانی با اشاره به اینکه فردا مجددا اعلام می گردد بعضی داوران به کشورشان بازگردند، گفت: با توجه به احتیاج، بعضی داوران نیز در دوحه باقی خواهند ماند و خداراشکر که در دو بازی قضاوت شده از سوی بنده نیز شرایط بسیار مطلوب بود و به طور کلی از عملکرد داوران رضایت داشتند و تقریبا اشتباه تاثیرگذاری از سوی داوران در این تورنمنت رخ نداد. همچنین در 2 بازی مرحله بعد، ملاقات های مرحله نیمه نهایی و ملاقات فینال نیز از سیستم یاری داور ویدویی استفاده خواهند کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 548

به "واکنش فغانی به جنجال عجیب فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فغانی به جنجال عجیب فدراسیون فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید