پرسپولیس بالاتر از رئال مادرید و لیورپول!

به گزارش چای قند پهلو، هفته گذشته نظرسنجی مارکا برای انتخاب محبوبترین و منفورترین باشگاه فوتبال در سراسر جهان، جنجال های زیادی را در فضای رسانه ای ایران به پا کرد. این نظرسنجی در نهایت نیز با نتیجه جالب و دور از انتظار به سرانجام رسید.

پرسپولیس بالاتر از رئال مادرید و لیورپول!

در حالی که رئال مادرید در روز های نخست با اختلاف صدرنشین بود، کمپین طرفداران پرسپولیس باعث شد تا آن ها در نظرسنجی روزنامه نزدیک به سفیدپوشان مادریدی، دست بالاتر را داشته باشند.

چند روز پیش از اعلام نتایج نهایی، صفحه توییتری روزنامه مارکا با عنوان سورپرایز در نظرسنجی، از طرفداران رئال مادرید خواسته بود تا مشارکت بیشتری در نظرسنجی داشته باشند. اما همین دعوت دوباره، طرفداران پرسپولیس را بر آن کرد که با حضوری پرشورتر، صدرنشینی خود را حفظ شد نمایند.

پرسپولیس رسما محبوب ترین تیم دنیا شد

البته نکته مهم این است که نتایج نظرسنجی روزنامه مارکا همانند نظرخواهی صفحات کنفدراسیون فوتبال آسیا، چندان نتایج علمی نیستند. خود این پایگاه ها نیز نظرسنجی خود را به عنوان یک پژوهش افکارسنجی عرضه نمی نمایند بلکه بیشتر به عنوان عامل کری خوانی مورد استفاده قرار می دهند.

با این حال صرف حضور پرسپولیس در بین 28 گزینه نهایی روزنامه مارکا نشان می دهد که این روزنامه مشهور اسپانیایی از شرایط نسبت هواداری این باشگاه با سایرین در فوتبال آسیا اطلاع کافی دارد. بعلاوه صدرنشینی پرسپولیس بی تردید نام این باشگاه را بیشتر در بین جامعه فوتبال خارج از ایران مطرح می نماید. لازم به ذکر است بیش از نیم میلیون مخاطب در این نظرسنجی شرکت نموده بودند.

پرسپولیس رسما محبوب ترین تیم دنیا شد

بعد از پرسپولیس که رای حداکثری را در این نظرسنجی به دست آورد، رئال مادرید، لیورپول و میلان در جایگاه های بعدی هستند.

مطابق انتظار در این روزنامه مادریدی، بارسلونا حتی جزو ده تیم محبوب هم نیست و در اتفاقی جالب پاری سن ژرمن قعر جدول را تسخیر نموده است. النصر هم در کنار پاری سن ژرمن دیگر تیم منفور این نظرسنجی بوده است.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 23 اسفند 1401 بروزرسانی: 23 اسفند 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1389

به "پرسپولیس بالاتر از رئال مادرید و لیورپول!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس بالاتر از رئال مادرید و لیورپول!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید