چرا بعضی در مقابل زدن ماسک مقاومت می نمایند؟

به گزارش چای قند پهلو، باوجود تمامی مزایایی که زدن ماسک بدنبال دارد، می دانیم که استفاده از ماسک نقش مهمی در جلوگیری از این بیماری ایفا می نماید. متاسفانه بسیاری از مردم امریکا در برابر این مساله مقاومت نشان می دهند. در اینجا دلایل استفاده نکردن از ماسک توسط مردم بیان شده است.

چرا بعضی در مقابل زدن ماسک مقاومت می نمایند؟

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

1.ماسک ها تاثیری در پیشگیری از شیوع بیماری ندارند

به گفته لوونیس استفاده از ماسک به معنای حفاظت 100% از فرد در برابر بیماری نیست. هرچند تا حد زیادی از شما حفاظت می نماید و مهمتر آنکه باعث می گردد که ویروس از شما به شخص دیگری سرایت نکند.

به گفته ویلارد بیشترین زمان تاثیرگذاری ویروس از نظر شیوع زمانی است که فرد هیچ علائمی از بیماری را بروز نداده است. زدن ماسک باعث می گردد که در این دوره نهفته از انتقال ویروس به دیگران جلوگیری کنیم.

2. از زدن ماسک احساس راحتی نمی کنم

ویلارد به راحت نبودن ماسک ها اشاره نمود اما آن را ضرروی دانست، زیرا استفاده نکردن از آن مساوی است با بیماری واحتمالا مرگ.

ویلارد برای حل مشکل بخار کردن عینک ها حین استفاده از ماسک نیز پیشهاد کرد که عینک را با مواد مخصوصی شستشو دهید تا این مساله هم حل گردد.همچنین لبه ماست را زیر عینک قرار دهید تا بخار دهان روی شیشه جمع نگردد.

همچنین برای جلوگیری از فشار به گوش ها می توان ماسک ها را با یک هدبند دور سر روی صورت نگه داشت. همچنین درصورت لزوم می توان تعداد ساعاتی که باید از ماسک استفاده کرد را کاهش داد، مثلا فقط در مکان های بسته و در ارتباط نزدیک با دیگران از آن استفاده کرد.

ضمناً می توان از ماسک هایی استفاده کرد که دور گردن و سر بسته می شوند و دیگر به گوش ها فشاری وارد نمی گردد.

3. نفس کشیدن با ماسک سخت است و نگران تنفس مجدد دی اکسید کربن هستم

هم لونیس و هم ویلارد می گویند با اینکه نفس کشیدن با ماسک سخت است اما نباید نگران تنفس مجدد دی اکسید کربن باشیم. بهتر است زمان استفاده از ماسک را حتی المقدور کاهش دهید. اما با این وجود ماسک امکان رد و بدل شدن هوا را فراهم می نماید.

4. بنظرم افراد آسیب پذیر تا جایی که امکان دارد باید در خانه بمانند تا بقیه ما که سالمیم بتوانیم به زندگی عادی خود ادامه دهیم

لوونیس می گوید: همگی ما تا جایی که امکان دارد باید به شرایط دیگران توجه داشته باشیم و ملاحظه کار باشیم. در این دوره همه توان ماندن در خانه و کار نکردن را ندارند. نباید دیگران را براین اساس قضاوت کنیم. باید باهم مهربان باشیم.

5. باید آزادانه بتوانم هرکاری که می خواهم انجام دهم

لونیس می گوید دولت امریکا زدن ماسک را بعنوان یک پیشنهاد مطرح نموده، زیرا ما ملتی هستیم که بسیار به آزادی فردی اهمیت می دهیم. اما در کشورهای دیگر بخاطر اهمیت بیماری و نوع شیوع آن استفاده از ماسک تبدیل به قانون شده است. اگر استفاده از کلاه ایمنی برای حفظ جان تبدیل به یک قانون شده، پس باید در زمان شیوع بیماری نیز استفاده از ماسک را برای خود الزامی کنیم.

6. بنظرم بد جلوه دادن ماسک یک دسیسه است

لونیس می گوید مسلما این حرف اشتباه است. این ویروس درحال کشتن افراد بسیاری است. مردم بخاطر این ویروس مریض شده و از پای در می آیند، و مسلما کسی از قصد دوست ندارد به این بیماری مبتلا گردد. بنظرم باید مردم اطلاعات را از منابع موثق تهیه نمایند، درباره شیوع بیماری بیشتر مطالعه نمایند و خودشان به نتایج مشابه برسند. وقتی نمی توانیم چیزی را کنترل یا درک کنیم، آن را به دسیسه و نیرنگ نسبت می دهیم اما اینطور نیست.

حرف پایانی

زدن ماسک مانع از شیوع بیماری می گردد، زیرا از پخش شدن قطرات معلق هنگام صحبت کردن، عطسه و سرفه جلوگیری می نماید.

طبق تحقیقات صورت گرفته زدن ماسک دیگرا را تشویق به رعایت فاصله اجتماعی از شما می نماید. متاسفانه بسیاری از امریکایی ها با وجود اطلاع از مزایای آن در برابر زدن ماسک مقاومت می نمایند. به گفته محققان داشتن اطلاعات کافی درباره زدن ماسک باعث افزایش آگاهی ما از شرایط موجود می گردد. در شرایط کنونی باید با دیگران با ملاطفت و نرمش بیشتری رفتار کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 461

به "چرا بعضی در مقابل زدن ماسک مقاومت می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بعضی در مقابل زدن ماسک مقاومت می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید