چگونه وام ازدواج بگیرید؟

به گزارش چای قند پهلو، ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه ازدواج صرفاً به وسیله سامانه قرض الحسنه تسهیلات ازدواج به آدرس www.ve.cbi.ir و به صورت کاملاً رایگان انجام می گردد. در همین خصوص، سوالات متداول و پاسخ های تشریحی در این حوزه برای آگاهی عموم منتشر می گردد.

چگونه وام ازدواج بگیرید؟

نحوه ثبت نام وام ازدواج چگونه است؟

ثبت نام وام ازدواج صرفاً با مراجعه به سامانه قرض الحسنه تسهیلات ازدواج به آدرس www.ve.cbi.ir امکان پذیر است.

برای ثبت نام وام ازدواج هزینه ای دریافت می گردد؟

خیر. ثبت نام در سامانه www.ve.cbi.ir کاملاً رایگان است و متقاضیان می توانند وارد سایت شده و ثبت نام کنند.

چه مدارکی برای ثبت نام ضروری است؟

با توجه به اتصال سامانه تسهیلات ازدواج به ثبت احوال در زمان ثبت نام، احتیاج به بارگذاری هیچ گونه مدرکی نیست و صرفاً اطلاعات فرد باید وارد سامانه گردد.

چگونه می توان شرایط ثبت نام شده در سامانه ازدواج را پیگیری کرد؟

متقاضی می تواند با مراجعه به آدرس www.ve.cbi.ir در قسمت مشاهده شرایط از آخرین شرایط وام خود آگاه گردد.

برای دریافت وام ازدواج ارائه مدارک نظام وظیفه ضروری است؟

خیر. در مورد وام ازدواج، خدمت وظیفه عمومی مستثنی است و متقاضیان می توانند تسهیلات ازدواج را دریافت کنند.

آیا می توان ثبت نام صورت گرفته در سامانه وام ازدواج را ویرایش کرد؟

بله. این امکان با مراجعه به قسمت ویرایش ثبت نام قبلی در سامانه www.ve.cbi.ir وجود دارد.

هنگام ثبت نام اولیه، تعیینات متقاضیان به اشتباه درج شده، لیکن ثبت نام در سامانه صورت گرفته است برای اصلاح تعیینات چگونه می توان عمل کرد؟

در زمانی که متقاضی ثبت نام اولیه انجام داده می تواند با مراجعه به قسمت ویرایش ثبت نام قبلی نسبت به اصلاح تعیینات خود اقدام کند. گفتنی است در صورت انجام تغییر در بانک باید ثبت نام قبلی حذف و نسبت به ثبت نام تازه اقدام گردد. گفتنی است تغییر در شعبه انتخابی موجب تغییر جایگاه متقاضی در صف برای تعیین شعبه خواهد شد.

اگر متقاضی کد رهگیری خود را فراموش کرده باشد چگونه می تواند مجدد کد رهگیری دریافت کند؟

با مراجعه به سامانه وام ازدواج به آدرس www.ve.cbi.ir در قسمت بازیابی و چاپ کد رهگیری می توان نسبت به بازیابی کد رهگیری اقدام کرد.

اگر متقاضی در زمان ثبت نام و پر کردن فرم مربوطه در خاتمه مراحل مربوطه پیروز به دریافت کدرهگیری نشده است به چه صورت می تواند این کد را دریافت نماید؟

متقاضی می تواند با مراجعه به قسمت بازیابی کد رهگیری و وارد کردن تعیینات مربوطه در قسمت های تعیین شده نسبت به بازیابی کد رهگیری اقدام کند.

مراحل دریافت وام ازدواج چیست؟

در مرحله اول متقاضی باید به سامانه www.ve.cbi.ir مراجعه کند. سپس اطلاعات خواسته شده را در این سامانه وارد کند. اطلاعات واردشده با سامانه ثبت احوال مطابقت داده می گردد و پس از تأیید، فرد متقاضی به سرپرستی بانک منتخب در استان معرفی می گردد. سرپرستی بانک مربوطه نیز فرد را به شعبه معرفی کرده و پیامکی برای متقاضی ارسال می گردد. متقاضی پس از دریافت پیامک می تواند به شعبه تعیین شده مراجعه کرده و پس از پذیرش در شعبه مدارک خود را تکمیل و تحویل دهد. پس از تکمیل مدارک و معرفی ضامنین معتبر، بانک موظف است وام درخواستی فرد را طی 10 روز به حساب ایشان واریز کند.

زمان تعیین شعبه از سوی بانک چند روز است؟

بر اساس مفاد بسته نظارتی - اعتباری تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، حداکثر 15 روز پس از ثبت نام متقاضیان تعیین شعبه ایشان از سوی بانک انجام پذیرد.

فرد متقاضی وام ازدواج می تواند بانک و شعبه موردنظر خود را انتخاب کند؟

بله. فرد متقاضی در زمان ثبت نام می تواند نام بانک و شعبه پیشنهادی خود را درج کند.

مقدار وام متعلق به زوجین چقدر است؟

بر اساس مفاد قانون بودجه امسال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج هایی که تاریخ ازدواج آنها بعد از 01/ 01/ 1398‬ بوده است مبلغ 180 میلیون تومان می باشد.

مدت بازپرداخت وام ازدواج چقدر است؟

بر اساس مفاد قانون بودجه امسال دوره بازپرداخت وام ازدواج ده ساله است.

وام ازدواج برای آقایان زیر 25 سال و خانم های زیر 23 سال چقدر است؟

وام ازدواج برای آقایان زیر 25 سال و خانم های زیر 23 سال مبلغ 220 میلیون تومان است.

در صورتی که برای بانکی تازه ثبت نام کرده اما با بانک قبلی خود به توافق رسیده باشم و قرار است این بانک تسهیلات ازدواج را به بنده پرداخت کند، چطور می توانم ثبت نام تازه خود را حذف کنم؟

اگر در بانک تازه تا به امروز تعیین شعبه نشده باشید می توانید با مراجعه به قسمت حذف ثبت نام، ثبت نام قبلی خود را حذف نمائید.

شرایط لازم برای ضامن در زمان اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج کدام است؟

به منظور تأمین رکن ضامن بانک ها و مؤسسات اعتباری موظفند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آنها یا سایر دارایی های وی یا تنها یک فقره سفته و یک نفر ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات ازدواج اقدام کنند. بر اساس مفاد بسته نظارتی - اعتباری تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک عامل به هیچ وجه اجازه دریافت بیش از یک ضامن بابت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را ندارد.

آیا ثبت نام ازدواج به وسیله پست امکان پذیر می باشد؟

خیر، متقاضی صرفاً به وسیله سامانه www.ve.cbi.ir امکان ثبت نام دارد.

آیا پس از گذشت تاریخ انقضای تعیین شعبه امکان تمدید مهلت وجود دارد؟

با توجه به محدودیت های موجود بانک ها قادر به تمدید مهلت مراجعه برای متقاضیان نبوده و متقاضیان ملزم می باشند پس از تعیین شعبه از سوی بانک عامل، حداکثر در مدت 12 روز کاری به شعبه تعیین شده مراجعه کنند.

آیا برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، ثبت نام یکی از زوجین کافی است؟

خیر، از آنجا که زوج و زوجه هر کدام دارای شخصیت حقیقی مستقل می باشند، باید به طور جداگانه ثبت نام و کد رهگیری دریافت کنند. کد رهگیری برای شماره تلفن همراهی که به نام شخص ثبت بوده و در سامانه وارد شده پیامک می گردد.

آیا برای اخذ تسهیلات ازدواج، داشتن عقد نامه رسمی صادر شده از دفتر خانه های ازدواج و طلاق الزامی است؟

بلی. در زمان مراجعه به شعبه برای ارائه مدارک، ارائه عقدنامه رسمی الزامی است.

آیا تسهیلات ازدواج به اقلیت های مذهبی تعلق می گیرد؟

بلی، ارائه اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی به وسیله مراکز اقلیت های دینی در داخل کشور مورد تأیید قرار گیرد، معادل عقدنامه تلقی شده و اینگونه متقاضیان نیز می توانند در سامانه ثبت نام و از تسهیلات بهره مند شوند. بدیهی است در زمان ثبت نام اینگونه متقاضیان باید گزینه اینجانب جز اقلیت های دینی بوده و به صورت اقرارنامه ای ازدواج کرده ام را انتخاب کنند.

آیا تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به اتباع خارجی تعلق می گیرد؟

به موجب قانون اشخاصی که تحصیل تابعیت ایرانی کرده یا بکنند از کلیه حقوقی که برای ایرانیان مقرر است بهره مند می شوند بر این اساس، اشخاص خارجی که تابعیت ایرانی تحصیل می کنند علی الاصول از کلیه حقوق متعلق به اشخاص ایرانی الاصل بهره مند می گردد بنابراین با توجه به اینکه در قوانین جاری حق اخذ تسهیلات بانکی از جمله تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از اشخاص دارای تابعیت اکتسابی ایرانی سلب نشده است، اعطای تسهیلات بانکی به اشخاص موصوف با رعایت قوانین و مقررات مربوط، بلامانع می باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1402 بروزرسانی: 24 مرداد 1402 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1453

به "چگونه وام ازدواج بگیرید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه وام ازدواج بگیرید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید