10 جاذبه برتر گردشگری هاکونه ژاپن

به گزارش چای قند پهلو، هاکونه که در دره های عمیق با کوه آتشفشانی اوواکودانی (Owakudani) واقع شده است، زیبایی حیرت انگیز و با هیبتی را به شما عرضه می کند. نقاط برجسته این شهر کوچک، دریاچه آشی با انعکاس کوه فوجی، اوواکودانی و آب گرم های طبیعی در دل طبیعت هستند.

10 جاذبه برتر گردشگری هاکونه ژاپن

دیدنی های زیادی برای گردشگران در هاکونه وجود دارد که با توجه به شهرتش غیر منتظره نیست. علاوه بر این تعداد زیادی از مردم فقط برای بازدید از اینجا حاضرند سفری یک ساعت و نیمه از توکیو به این نقطه داشته باشند؛ اما یک روز، برای دیدن تمامی چیزهایی که هاکونه برای پیشنهاد به شما دارد کافی نیست. اگر چند روز برای لذت بردن از اینجا وقت دارید، به ما اجازه دهید تا 8 مورد از جاذبه های اصلی هاکونه را به شما معرفی کنیم.

1. دریاچه آشی | Lake Ashi

یکی از اولین جاهایی که باید بازدید کنید، دریاچه آشی بوده که یکی از مشهورترین نقاط برای تماشای منظره کوه فوجی در ژاپن به حساب می آید. استراحت کردن در کنار دریاچه و تماشای کوه زیبای فوجی و انعکاس زیبایش در آب فوق العاده است. علاوه بر این، مردم بومی در حال ماهیگیری و کوه هایی که در افق محو شده اند به فضای ژاپنی اصیل اینجا می افزاید. محیط این دریاچه 21 کیلومتر بوده و پر از ماهی قزل آلا و ماهی آب شیرین است.

2. موزه فضای باز | Open Air Museum

یکی از مشهورترین موزه ها برای بازدید در هاکونه، موزه فضای باز است که به موزه چُکوکٌنو موری (Chokoku-no-mori) هم شناخته می شود. این موزه در طول راه آهن هاکونه-توزان واقع شده است. در این مکان، مجموعه هایی فرهنگی از هنرمندان ژاپنی و غربی از اواخر قرن 19 و 20 میلادی نگهداری می شوند. به این موزه قدم گذاشته و به جهانی فرا واقعی وارد شوید، جایی که همه چیز در عین واقعیت بسیار عجیب است. اگر شما به موزه ها علاقه مند باشید، این تجربه برایتان بی همتا خواهد بود.

3. آبشارهای شیسوجی | Chisuji Falls

این آبشار کوچک با 3 متر ارتفاع و 25 متر عرض به آرامی جریان داشته و در چندین رشته به پایین می ریزد که همین باعث نام گذاری آن به معنی هزار رشته شده است. این آبشار شاید یکی از بهترین مکان های غیر مشهور برای بازدید در هاکونه است. منظره ای که این آبشار را احاطه کرده است در فصل پاییز بیننده را مسحور می کند.

4. اوواکودانی | Owakudani

اوواکودانی یک آتشفشان بسیار فعال بوده که در قلب هاکونه قرار گرفته و به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر از آن یاد می شود. در بین محلی ها، اینجا به دره بزرگ جوشان شهرت دارد و با توجه به فعالیت های آتشفشانی همیشگی اش، نام بسیار مناسبی به نظر می رسد. اوواکودانی در لای بخارهای گوگردی محصور شده است؛ جایی که برخی افراد را برای پختن تخم مرغ در آب گرم های طبیعی 100 درجه به اینجا می کشاند. این تخم مرغ ها به کورو تاماگو (kuro tamago) یا تخم مرغ سیاه شهرت دارند.

5. راه آهن هاکونه-توزان | Ride Hankone Tozan Railway

اگر به هاکونه رفتید، سوار شدن به خطوط راه آهن هاکونه-توزان بسیار هیجان انگیز خواهد بود. این خط ریلی از اوداوارا به گورا رفته و از میان طبیعت بکر و مناظر نفس گیر عبور می کند. تندترین سراشیبی در ژاپن بین هاکونه- یوموتو و کوواکودانی (Kowakdani) با شیب 80/100 است. طی این جهت سعی کنید کاملاً هشیار باشید تا بتوانید از نبوغ مهندسی ژاپنی لذت ببرید.

6. خیابان سرو | Cedar Avenue

از شلوغی گردشگران فاصله گرفته و به این جاده خلوت در هاکونه پا بگذارید. جاده توکایدوی تاریخی به خیابان سرو نیز شناخته می شود و قدم زدن در این جاده طبیعی، درختانی با عمر بالای 350 سال را برای شما نمایان می کند. بعد از آن از بوداهای سنگی هاکونه و یادمان هایی که برکه شوجین (Shojin) را محاصره کرده اند عبور خواهید کرد که به قرن 7 میلادی باز می گردند. پس از آن جاده شما را به ایشیداتامی (Ishidatami)، جهتی سنگفرش ساخته شده در اوایل دوره اِدو (Edo) برای سفر راحت درباریان و روستایی ها خواهد برد. این پیاده روی در طبیعت، مناظر فریبنده هاکونه در روزهای زائرین اِدو، روحانیان، شاعران و مردم را در برابر چشمان شما به نمایش می گذارد.

7. تله کابین | Ropeway

از مناظر هیجان انگیز دره آتشفشانی اوواکودانی، با پس زمینه کوه فوق العاده فوجی طی تله کابین سواری در هاکونه لذت ببرید. این جهت 30 دقیقه به طول انجامیده و بعد از طی 4 کیلومتر شما را به بالای کوه کوماگاتاکه (Komagatake) خواهد برد. از بالای قله می توانید منظره ای کامل از کوه فوجی و دریاچه آشینو داشته باشید. همچنین تمام جهت از بندر ساگامی تا شبه جزیره ایزو قابل رؤیت است. زیارتگاه موتومیا (Motomiya) نیز در بالای این قله واقع شده است.

8. تجربه کردنِ اونسِن | Onsen

شما نمی توانید در ژاپن بوده و اونسِن (آب گرم طبیعی) را تجربه نکنید! خود را برای آرامش در یکی از اونسن های همه جا حاضر در هاکونه آماده کنید. آب گرم ها در اینجا بیشتر برای نماهای باشکوه کوه فوجی در سراسر ژاپن شهرت دارند.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 572

به "10 جاذبه برتر گردشگری هاکونه ژاپن" امتیاز دهید

1 کاربر به "10 جاذبه برتر گردشگری هاکونه ژاپن" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 جاذبه برتر گردشگری هاکونه ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید