ارتقاء ایمنی جامعه، از دستکش صنعتی و لباس کار تا ماسک نانو

به گزارش چای قند پهلو، شرکت آژینه ابزار پارس که پیش از این دستکش و لباس ایمن برای کار در محیط های صنعتی تولید می کرد، با توجه به نیاز موجود در کشور اقدام به تولید ماسک کرده است.

ارتقاء ایمنی جامعه، از دستکش صنعتی و لباس کار تا ماسک نانو

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، فرهاد طاهری عضو شرکت آژینه ابزار پارس گفت: آژینه ابزار پارس یکی از تولیدکنندگان تجهیزات ایمنی نظیر دستکش، لباس کار، کفش و گوشی است. با شیوع ویروس کرونا ما تلاش کردیم تا ماسک را نیز به سبد محصولات خود اضافه کنیم، از این رو از سال گذشته تولید ماسک را به صورت برون سپاری تولید می کردیم. اما از ابتدای سال با ساخت دستگاه تولید ماسک، پیروز شدیم گام مهمی در جهت تولید ماسک برداریم.

مدیرعامل شرکت آژینه ابزار پارس اضافه کرد: در حال حاضر انواع مختلف ماسک های معمولی و نانویی را تولید می کنیم. نانوالیاف به کار رفته در این ماسک ها از تولیدات شرکت های ایرانی است. هم ماسک سه لایه و هم سوپاپ دار را در سبد محصولات داریم. یک نوع از ماسک هایی که تولید می کنیم از نقطه نظر فناوری مشابه ماسک های شرکت 3 M است. با توجه به بومی بودن فناوری، قیمت ماسک ها از نمونه های خارجی کمتر است بنابراین فرصت صادراتی زیادی برای این محصول وجود دارد، هر چند که اولویت اول تامین نیاز بازار داخل است. در حال حاضر ظرفیت تولید 300 هزار ماسک در روز داریم که بسته به نیاز بازار تولید انجام می شود.

طاهری ادامه داد: در بخش تجهیزات ایمنی نظیر دستکش نیز فعالیت های توسعه ای را ادامه می دهیم. با شرکت در برنامه آیچلنچ، میزبان طرح های مختلفی بودیم که برای توسعه محصولات ایمنی ارسال شده است. 7 طرح برگزیده شده و تولید آزمایشی روی فناوری های آن ها در حال انجام است. پیش بینی می کنیم طی دو ماه آینده این تولیدات آزمایشی به تولید انبوه برسند.

طاهری با بیان این نکته که فناوری نانو را در پلیمر این دستکش ها به کار گرفتیم؛ گفت: نانوذراتی که در تولید این دستکش ها استفاده کردیم باعث ایجاد خاصیت عایق در برابر حرارت و مقاوم در برابر برش شده است. این دستکش ها در برابر حرارت مقاومت بالایی دارند و در صنایع مختلف نظیر ذوب آهن استفاده می شود. با توجه به این که دستکش ها در کارخانه های مختلف ما تولید می شوند از ظرفیت بالایی برای تولید برخوردار هستیم به طوری که می توانیم تا 8 میلیون جفت دستکش تولید کنیم در حالی که نیاز کشور در حدود 3 میلیون جفت دستکش در سال است بنابراین هدف ما صادرات است.

طاهری در انتها گفت: قیمت این دستکش ها کمتر از یک دوم نمونه های امریکایی و فرانسوی است. در حال حاضر تنها 3 یا 4 شرکت دارای این نوع فناوری در جهان هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 477

به "ارتقاء ایمنی جامعه، از دستکش صنعتی و لباس کار تا ماسک نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقاء ایمنی جامعه، از دستکش صنعتی و لباس کار تا ماسک نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید