تور مصر ارزان: اسکندری: فقط 12نیروگاه امکان مصرف مازوت دارند، مردم 10درصد صرفه جویی نمایند قطع برق و گاز نداریم

به گزارش چای قند پهلو، معاون راهبردی فراوری شرکت برق حرارتی گفت: از 123نیروگاه در کشور تنها 16نیروگاه می توانند مازوت استفاده نمایند که از این تعداد هم مخازن مازوت چهار نیروگاه پلمب شده است و در زمان حاضر تنها 12نیروگاه امکان استفاده از مازوت را دارند.

تور مصر ارزان: اسکندری: فقط 12نیروگاه امکان مصرف مازوت دارند، مردم 10درصد صرفه جویی نمایند قطع برق و گاز نداریم

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مصر ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مصر از قاهره، اهرام ثلاثه و ابوالهول دیدن کنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، ناصر اسکندری، معاون راهبردی فراوری شرکت برق حرارتی در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه مازوت در چه نیروگاه هایی مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: با هماهنگی ای که با سازمان محیط زیست اجرا شده است، مازوت باید تنها در نیروگاه هایی که مشکل محیط زیستی ایجاد نمی کند، مورد استفاده قرار بگیرد.

وی درخصوص آخرین شرایط تعمیرات نیروگاهی گفت: تعمیرات نیروگاهی از شهریورماه تا اردیبهشت ماه ادامه دارد، به عبارت دیگر بعد از پیک تابستان فصل تعمیرات آغاز می گردد و سال جاری نیز 104 هزار مگاوات نیروگاه در حال تعمیر داریم.

وی اضافه کرد: به طور میانگین روزانه 10 هزار مگاوات به منظور انجام تعمیرات نیروگاهی از مدار شبکه خارج می گردد و این تعمیرات در حوزه های مختلف نیروگاه های گازی و بخاری صورت می گیرد.

اسکندری با اشاره به استفاده از پساب در نیروگاه ها گفت: در همه نیروگاه ها جهت اصلی بر این است که از آب دست اول برای خنک سازی استفاده نکنیم، در بعضی نیروگاه ها این کار انجام می گردد، به طور مثال در کرمان، آذربایجان و تهران در پی استفاده از پساب برای خنک سازی نیروگاه ها هستیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های بلندمدت ما این است که مصرف آب در نیروگاه ها کاهش یابد و در استان هایی که فاضلاب و پساب وجود دارد از خروجی تصفیه خانه ها استفاده کنیم.

وی گفت: اندازه مصرف آب در نیروگاه ها با توجه به متفاوت بودن آن ها متغیر است، اما به طور کلی در پی کاهش مصرف آب در تمام نیروگاه ها هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه سوخت یک همگرایی خوبی بین وزارت نیرو و وزارت نفت اجرا شده است، گفت: ما در تابستان با پیک برق و در زمستان با پیک مصرف گاز روبه رو هستیم، اما سال جاری هماهنگی خوبی اجرا شده است تا در زمان پیک گاز نیز مردم با مشکل روبرو نشوند و باید گفت که اگر مردم حداقل 10 درصد مصرف گاز را کاهش دهند، در هیچ بخش با مشکل تأمین سوخت روبرو نخواهیم شد.

اسکندری با اشاره به آخرین شرایط نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر، گفت: این نیروگاه ظرفیت پایینی در مقایسه با کل ظرفیت نیروگاه های کشور دارد، اما پیش بینی می گردد که تا سال آینده امکان بهره برداری از این نیروگاه به وجود آید.

وی با اعلام اینکه در حوزه تعمیرات نیروگاهی چه برای نیروگاه های خصوصی و چه برای نیروگاه های دولتی هیچ مسئله ای برای تأمین هزینه نداریم، گفت: امیدواریم همین فرایند ادامه یابد، طبق برآورد های اجرا شده نزدیک 5000 میلیارد تومان برای انجام کل تعمیرات نیروگاهی، سرمایه مورد احتیاج است.

وی درباره نیروگاه سیریک نیز گفت: پروژه نیروگاه های سیریک با پیگیری های مؤثری که رخ داد به نتیجه رسید و LC این پروژه باز می گردد و با مشارکت کشور خارجی آغاز می گردد و پیش بینی ما این است که یک نیروگاه خوب با راندمان بالا داشته باشیم.

وی ابراز کرد: ظرفیت عملی این نیروگاه 1200 مگاوات است و پیش بینی می کنیم که تا دو سال آینده به مدار بهره برداری برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آذر 1400 بروزرسانی: 9 آذر 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1042

به "تور مصر ارزان: اسکندری: فقط 12نیروگاه امکان مصرف مازوت دارند، مردم 10درصد صرفه جویی نمایند قطع برق و گاز نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مصر ارزان: اسکندری: فقط 12نیروگاه امکان مصرف مازوت دارند، مردم 10درصد صرفه جویی نمایند قطع برق و گاز نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید