اولیایی: سیاسیون همه چیز را گروگان گرفتند، اضافه شدن بدهی های استقلال مافیایی است

به گزارش چای قند پهلو، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال میگوید باید بدهی های این باشگاه شفاف سازی گردد تا کارها به طور معین پیش برود.

اولیایی: سیاسیون همه چیز را گروگان گرفتند، اضافه شدن بدهی های استقلال مافیایی است

کاظم اولیایی مدیرعامل پیشین باشگاه فوتبال استقلال در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط این روزهای آبی پوشان پایتخت و عملکرد احمد سعادتمند در این باشگاه گفت: برای ارزیابی افراد دو راه وجود دارد. اولی ارزیابی کارنامه کسانی است که در گذشته عملکردی از خود برجای گذاشتند. دیگری مدیران جدید است که هنوز نمی گردد آن ها را قضاوت کرد. من آقای سعادتمند را خیلی وقت است که می شناسم و او باید برنامه خود را ارائه نمایند و این برنامه ها را عملی نمایند تا بتوانیم آن ها را مورد ارزیابی قرار دهیم.

او در ادامه درباره عملی نشدن وعده های احمد سعادتمند تا اینجای کار اظهار داشت: ملاقات با پیشکسوتان و هنرمندان در باشگاه کار خوبی است و مدیران باید با آن ها آشنا گردد اما نباید این را فراموش کنیم که ساختار یک باشگاه تنها با مدیرعامل تعریف نمی گردد. باشگاه یک ساختار معین دارد که مجمع در بالاترین آن واقع شده است. هیات مدیره در مرتبه بعدی واقع شده است و مدیرعامل مسئول اجرایی کردن مصوبات هیات مدیره است. برای اینکه باشگاه بتواند ثروت سازی کند، نقش هیات مدیره بسیار معین نماینده است. باشگاه اگر در ریل درست حرکت نمایند، باید سر سال یک برنامه بر مبنای بودجه داشته باشند و برای تامین بودجه آن راه های مختلف و درآمدزایی آن را داشته باشند. مشکل ما این است که نتوانستیم مراکز درآمدی باشگاه را احیا کنیم.

اولیایی در ادامه افزود: مهم ترین این درآمدزایی ها، حق پخش و تبلیغات محیطی است. همه این ها در گرو سیاسیون است. آن ها همه چیز ما را گروگان دریافتد. ما اگر بخواهیم منطقی درباره یک باشگاه حرفه ای صحبت کنیم، برنامه و بودجه وسیله مجمع برای اجرایی کردن کارها باید طرح ریزی گردد تا آن طراحی تبدیل به برنامه گردد و توسط مدیرعامل اجرا گردد. به نظر آقای سعادتمند باید یک ساختار را طرح نمایند و آن را به هیات مدیره و مجمع معرفی نمایند که این ساختار بتوانند کارهای خود را جلو ببرد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: سال پیش به کنفدراسیون فوتبال آسیا توسط فیفا اعلام شد که ما باید فیر پلی مالی داشته باشیم. این مساله چندین سال است که به یوفا اعلام شده است که سال پیش نیز به AFC اعلام شد. این یعنی اینکه باشگاه ها از آن چه که درآمدزایی می نمایند، هزینه نمایند. تا اینجای کار که هزینه های جاری هم یا با قرض دریافت انجام گرفته یا از دولت یاری خواسته شده است. مجلس هم که تصویب نموده است دولت نباید یاریی داشته باشد. در کل باشگاه برنامه و بودجه برای درآمدسازی نداشته باشد به مشکل می خورد. الان فوتبال در جهان مساله ای است که همه چیز را در بر گرفته است و ما باید خود را در چارچوب فیفا ببینیم و طبق آن جلو برویم.

او درباره اینکه مطالبات باشگاه استقلال چطور باید مدیریت گردد، گفت: امید ملات زندگی است. آقای سعادتمند آدم نا آشنایی به استقلال نیست و قبلا در هیات مدیره استقلال حضور داشته است و او این توانایی را در خودش دیده است و امیدواریم که این اتفاق بیفتد. هرسال که ما قرار است برای آسیا مجوز بگیریم، گفته می گردد که بدهی ها پرداخت شده است. به نظر من ما باید اول شفاف سازی داشته باشیم که در کل چقدر بدهکار هستیم؟ این برای هر مدیریتی یک معضل است که این بدهی از کجا اضافه می گردد و فکر می کنم این اضافه شدن بدهی ها به نوعی مافیایی است. استقلال به نوعی یک شرکت دولتی و در قانون تجارت باید یک بازرس پیگیر کارهای مالی این شرکت ها باشد. یکی از وظایف اصلی این بازرس ها این است که بیایند پیگیری نمایند این باشگاه در حال حاضر چقدر بدهکار هستند.

اولیایی اظهار داشت: ما اگر یک تصویر شفاف از شرایط مالی جلوی ما نباشد، نمی توانیم قضاوت کنیم که یک فرد توانایی مدیریت را دارد یا خیر. شفافیت آن حلقه مفقوده است که رسانه باید کوشش کند آن را پیدا کند.

او درباره خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس امری بعید است ولی اگر این راستای که آقایان می فرایند به همان گردابی منجر گردد که این دو باشگاه را غرق در آن کند، هیچ ثمری نخواهد داشت. الان ما شرکت هایی مثل ایران خودرو و سایپا همچنان مدیرانش را دولت معرفی میکند. پس هیچ چیزی فرق نمیکندو فقط باشگاه بدهکارتر میگردد. در حال حاضر 50 هزار میلیارد تومان وظیفه خصوصی سازی است که باید دولت از فروش اموال مورد نظر به خزانه انتقال پیدا کند. آیا ما با فروش باشگاه استقلال می توانیم مشکل دولت را حل کنیم. الان مساله ما این است که مشکل استقلال در وهله اول حل گردد. اگر ما در این راستا بیفتیم، احتمال انحلال باشگاه نیز وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 174

به "اولیایی: سیاسیون همه چیز را گروگان گرفتند، اضافه شدن بدهی های استقلال مافیایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیایی: سیاسیون همه چیز را گروگان گرفتند، اضافه شدن بدهی های استقلال مافیایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید