تجمع نظامیان اتیوپی در مرزهای شرقی سودان

به گزارش چای قند پهلو، یک روزنامه سودانی از تجمع نظامیان اتیوپی درمرزهای این کشور با سودان خبر داد.

تجمع نظامیان اتیوپی در مرزهای شرقی سودان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقامات آگاه نظامی سودان به خبرنگار روزنامه سودان تریبون گفتند: نظامیان اتیوپی در استان امهره (همجوار با مرزهای شرقی سودان) حضور گسترده ای یافته و در برابر پایگاه های ارتش سودان که در داخل خاک کشور احداث شده موضع گرفته اند.

ارتش سودان، منطقه فشقه که در استان قضارف واقع در شرق این کشور قرار گرفته است، با انجام عملیات هایی در زمستان سال گذشته توانست از تصرف شبه نظامیان و کشاورزان اتیوپی خارج کند و به حاکمیت آدیس آبابا بر این مناطق پس از گذشت 25 سال سرانجام دهد.

ارتش سودان با استقرار در مرزهای بین المللی با اتیوپی، پایگاه های مرزی در شرق سودان احداث کرد تا از این طریق بتواند از ورود کشاورزان و شبه نظامیان اتیوپیایی به خاک این کشور جلوگیری کند.

مقامات آگاه نظامی سودان با بیان اینکه استان امهره اتیوپی 110 کیلومتر با استان قضارف سودان هم مرز است، اظهار داشتند: ارتش اتیوپی با تجهیزات سنگین نظامی، حضور گسترده ای درمرزهای شرقی کشور پیدا کرده است.

آنان افزودند: حضور نظامیان اتیوپیایی در مقابل پایگاه های ارتش سودان در دو محور بیشتر تقویت شده است و انتظار می رود که این نیروها طی روزهای آینده به مواضع ارتش سودان حمله کنند.

به گفته این مقامات،کشاورزان و شبه نظامیان اتیوپیایی تحت نظارت و مدیریت فرمانده ارتش اتیوپی در امهره هستند.

کشاورزان و شبه نظامیان اتیوپی از حمایت دولت آدیس آبابا برخوردارند. آنان خواهان بازگشت ارتش سودان به مواضع قبلی خود (پیش از انجام عملیات نظامی برای بازپس گیری اراضی فشقه) هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 861

به "تجمع نظامیان اتیوپی در مرزهای شرقی سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع نظامیان اتیوپی در مرزهای شرقی سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید