تعطیلی سینماها و موزه های فرانسه تا یک ماه دیگر، جشنواره ها تا 4 ماه

به گزارش چای قند پهلو، نخست وزیر فرانسه از کاهش تدریجی قرنطینه در این کشور خبر داد که البته شامل صدور مجوز برگزاری رویدادهایی چون جشنواره فیلم کن در آینده ای نزدیک نخواهد شد.

تعطیلی سینماها و موزه های فرانسه تا یک ماه دیگر، جشنواره ها تا 4 ماه

ایسنا: به نقل از ددلاین، ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه طی یک سخنرانی در مجلس این کشور از استراتژی دولت برای کاهش تدریجی تمهیدات قرنطینه ای به سبب شیوع ویروس کرونا پرده برداشت.

بر اساس این تصمیمات جدید که رویدادهایی چون جشنواره کن 2020 را تحت تاثیر قرار می دهد، برگزاری هرگونه رویداد بزرگ فرهنگی و ورزشی در این کشور حداقل تا ماه سپتامبر (اواسط شهریور) ممنوع است و موزه های بزرگ، سالنهای سینما، تئاتر، کنسرت ها و رستوران ها نیز حداقل تا تاریخ دوم ژوئن (13 خرداد) تعطیل هستند.

به دلیل بحران جهانی شیوع ویروس کرونا، جشنواره کن امسال تاریخ اصلی خود را که ابتدا از 12 تا 23 ماه می (23 اردیبهشت تا 3 خرداد) بود به تعویق انداخت و گفت سرانجام ماه ژوئن و اوایل جولای را به عنوان گزینه اصلی خود برای برگزاری جشنواره در نظر گرفته اما با تمدید شرایط قرنطینه در این کشور تا تاریخ 11 می (22 اردیبهشت) و ممنوعیت برگزاری هر جشنواره و رویدادی تا اواسط ماه جولای (اواخر تیرماه)، برگزاری جشنواره کن و رویدادهای جنبی آن عملا در بازه زمانی جدید درنظر گرفته شده غیرممکن است و با اعلامیه جدید نخست وزیر، برگزاری رویدادی چون جشنواره کن در بهترین حالت تا ماه سپتامبر (اواسط شهریور) برگزار نخواهد شد.

کشور فرانسه با 66 میلیون نفر جمعیت از تاریخ 17 مارس تدابیر سختگیرانه قرنطینه ای را برای کنترل شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده و حدود 6 هزار سالن سینما در این کشور از چند روز قبل از آن تعطیل شدند. در حال حاضر تنها فروشگاه فروش مواد غذایی، بانکها، داروخانه ها و پمپ بنزین ها مجاز به فعالیت هستند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 179

به "تعطیلی سینماها و موزه های فرانسه تا یک ماه دیگر، جشنواره ها تا 4 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی سینماها و موزه های فرانسه تا یک ماه دیگر، جشنواره ها تا 4 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید