تیم های واکنش سریع به حالت آماده باش درآمدند ، اعلام شرایط قرمز در 3 شهر آذربایجان غربی

به گزارش چای قند پهلو، سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از اعلام شرایط قرمز در سه شهرستان خوی، سلماس و چایپاره اطلاع داد.

تیم های واکنش سریع به حالت آماده باش درآمدند ، اعلام شرایط قرمز در 3 شهر آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگاران آنلاین ، شهرام میرزایی با اشاره به زلزله 5.4 ریشتری ساعت 3:51 بامداد امروز ، گفت: در پی این حادثه تا به امروز 31 تیم عملیاتی و امدادی هلال احمر شامل 93 نفر امدادگر و نجاتگر از سه شهرستان سلماس، خوی و چایپاره برای ارزیابی مقدار خسارات احتمالی به محل اعزام شده اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با بیان اینکه سه سطح رنگ بندی در شهرستان های متاثر از زلزله اعلام شده است، گفت: براساس مقدار خسارت و اثرگذاری زلزله در سه شهرستان خوی، سلماس و چایپاره شرایط قرمز، در شهرستان های پلدشت، شوط و چالدران شرایط نارنجی و در شهرستان های ارومیه و ماکو هم شرایط زرد اعلام نموده ایم.

وی با اشاره به اینکه محل حادثه و منطقه ها تحت تاثیر روی نقشه به وسیله کارشناسان معین شده ، اضافه نمود: براین اساس همه پایگاه های امدادی شعب شمال استان، تیم های واکنش سریع و آنست به حالت آماده باش درآمده اند.

میرزایی با تفکیک خانوارهای مورد ارزیابی در زلزله امروز گفت: در خوی 9 هزار و 605 خانوار شامل 34 هزار و 239 نفر، در چایپاره دو هزار و 150 خانوار شامل هفت هزار و 781 نفر و در سلماس سه هزار و 921 خانوار شامل 14 هزار و 877 نفر به وسیله تیم های امدادی و عملیاتی مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

وی بعلاوه از ارسال 200 دستگاه چادر مسافرتی به شهرستان خوی اطلاع داد و گفت: علاوه بر شارژ انبارهای امدادی در منطقه ها زلزله زده، یک مجموعه ورزشی با تجهیز شدن اقلام زیستی در شهر دیزج دیز برای اسکان اضطراری زلزله زدگان در نظر گرفته شده است.

سرپرست هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به ارزیابی روستای متاثر از زلزله در سه شهرستان خوی، چایپاره و سلماس بیان نمود: در پی وقوع زلزله امروز، تیم های ارزیاب پیشرو، اعضای خانه های هلال و دهیاران و شوراهای مربوطه فراخوان شده و تا به امروز 53 روستا را مورد ارزیابی قرار داده اند.

میرزایی بااشاره به آمار مصدومین نیز خاطرنشان کرد: 311 نفر تا به امروز مصدوم شده که 276 نفر در شهرستان خوی و 35 نفر در شهرستان سلماس بوده اند، بعلاوه از این تعداد 68 نفر در خوی و 6 نفر هم در سلماس بستری شده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مهر 1401 بروزرسانی: 13 مهر 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1316

به "تیم های واکنش سریع به حالت آماده باش درآمدند ، اعلام شرایط قرمز در 3 شهر آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های واکنش سریع به حالت آماده باش درآمدند ، اعلام شرایط قرمز در 3 شهر آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید