حریرچی: کرونا ضرورت افزایش بودجه ریزی عاقلانه در حوزه سلامت را آشکار کرد خبرنگاران

به گزارش چای قند پهلو، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کرونا فقر ناشی از سلامت را در دنیا تشدید کرد و این نشان می دهد که هنوز باید زیرساخت های سلامت و بودجه ریزی عاقلانه در سلامت را افزایش بدهیم.

حریرچی: کرونا ضرورت افزایش بودجه ریزی عاقلانه در حوزه سلامت را آشکار کرد خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ایرج حریرچی روز دوشنبه در مراسم اختتامیه رویداد کرونا روایت در برج میلاد تهران اضافه نمود: در همه کشور ها به طور متوسط، 15 درصد فقرا به خاطر هزینه های سلامت فقیر شدند.

وی ادامه داد: بالاترین آمار مرگ و میر و بودجه ریزی را ایالات متحده آمریکا دارد، اما بخش دولتی آن بسیار ضعیف است و بخش بهداشت و درمان را به بازار واگذار نموده است. آمریکا پنج درصد جمعیت دنیا را دارد، اما 34 درصد بودجه بهداشت و درمان را هزینه می نماید و این نتیجه اش است.

معاون وزیر بهداشت گفت: بیشتر کسانی که در دوران کرونا شهید شدند جوان هستند. این را نباید فراموش کنیم که این افراد چه خدماتی کردند. از مجموعه جامعه پزشکی و پرستاری و گروه های دیگر باید تشکر کنیم که چه خدماتی ارائه دادند. با اقلیتی کار نداریم که دست کمک که با فروتنی دراز کردیم را پس زدند، اما بیشتریت جامعه پزشکی و پرستاری و پیراپزشکی قهرمانانه اقدام کردند.

حریرچی اظهار کرد: روایت کرونا این را به ما نشان داد اتکا به منابع و امکانات عمومی در مقابله با بیماری ها کاملا ضروری و حیاتی است. بهورز و مراقب سلامت و کارگر و کارمند تا اساتید و متخصصان یک سال است که کار طاقت فرسایی انجام می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 704

به "حریرچی: کرونا ضرورت افزایش بودجه ریزی عاقلانه در حوزه سلامت را آشکار کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: کرونا ضرورت افزایش بودجه ریزی عاقلانه در حوزه سلامت را آشکار کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید