خبرنگاران اتحادیه اروپا نماینده ونزوئلا را اخراج می نماید

به گزارش چای قند پهلو، لندن - خبرنگاران - اتحادیه اروپا هم زمان با افزایش تنش ها با ونزوئلا، گفت که نماینده دولت نیکلاس مادورو را از این اتحادیه اخراج می نماید.

خبرنگاران اتحادیه اروپا نماینده ونزوئلا را اخراج می نماید

با ما سفر کنید و با تور اروپا زمستانی از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش بامداد آدینه خبرنگاران، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای شورای اروپا منتشر شد، نماینده کاراکس در اتحادیه اروپا عنصر نامطلوب خوانده شده و از بروکسل اخراج می گردد. اتحادیه اروپا این تصمیم را واکنش به اقدام دولت کاراکس نسبت داده که دیروز رئیس هیات نمایندگی این اتحادیه را عنصر نامطلوب خواند.

اتحادیه اروپا بدون اشاره به تشدید تحریم های اخیر علیه ونزوئلا مطرح کرد که تصمیم کاراکاس در این زمینه مغایر اهداف این اتحادیه برای توسعه روابط با سایر کشورهاست.

ونزوئلا در پی دور جدید تحریم های اتحادیه اروپا دیروز به رئیس هیات نمایندگی این اتحادیه 72 ساعت مهلت داد تا این کشور را ترک کند. خورخه آرائزا وزیر خارجه ونزوئلا با اعلام اخراج ایزابل بریلهانته نماینده اتحادیه اروپا در کاراکاس، تحریم های این اتحادیه را غیرقابل قبول خواند.

اتحادیه اروپا متعاقبا خواهان تجدید نظر دولت مادورو در این زمینه شد و ادعا کرد که این تصمیم باعث انزوای بیشتر ونزوئلا در دنیا می گردد.

این تحولات در حالی صورت می گیرد که وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا دوشنبه گذشته با صدور بیانیه ای مشترک 19 مقام دیگر دولت ونزوئلا را در فهرست تحریم های این اتحادیه قرار داد. این تحریم ها شامل ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی افرادی می گردد که ادعا می گردد ارزش های دمکراسی و حقوق بشر را در این کشور تضعیف نموده اند. به این ترتیب مجموعا 55 مقام ونزوئلا در فهرست تحریم های اتحادیه اروپا قرار دارند.

دیپلمات های ارشد اتحادیه اروپا مدعی شده اند که این تحریم ها با هدف تضعیف نظام نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا وضع شده است و هدف آن ضربه زدن به مردم ونزوئلا نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 689

به "خبرنگاران اتحادیه اروپا نماینده ونزوئلا را اخراج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اتحادیه اروپا نماینده ونزوئلا را اخراج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید