دانشگاه جامع علمی کاربردی بدلیل ماموریت مهارتی که دارد باید توسعه یابد

به گزارش چای قند پهلو، تهران (پانا) - وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت، دانشگاه جامع علمی کاربردی بدلیل ماموریت مهارتی که دارد باید توسعه یابد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی بدلیل ماموریت مهارتی که دارد باید توسعه یابد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان، محمدعلی زلفی گل در بازدید از مرکز آموزش علمی کاربردی هواپیمایی ماهان کرمان که با حضور استاندار و رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان انجام شد، گفت: طبق قانون 30 درصد آموزش های کشور باید مهارتی شوند که در حال حاضر 14 درصد این برنامه محقق شده و ما در دولت سیزدهم در پی اجرای این قانون با یاری دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه ای هستیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه ای بعلت ماموریت مهارتی که دارند باید توسعه یابند ، در این راستا دانشگاه جامع علمی کاربردی باید ضمن حرکت در این جهت توجه به آموزش های کوتاه مدت را نیز جدی بگیرد چرا که این دانشگاه وظیفه ترویج آموزش های عملی و مهارتی دانشگاهی را دارد.

زلفی گل گفت: به علت ساختار وجودی دانشگاه جامع علمی کاربردی هر زمان که احساس نیاز کند میتواند رشته مقطع دار ایجاد نموده و توسعه پیدا کند و این از مزیت های شاخص دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به سایر دانشگاههاست.

وی ادامه داد: امروز بسیار خرسندم که امکانات و تجهیزات یکی از مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی را بازدید کردم که برای تربیت دانشجویان مهارتی و برطرف نیاز بازار کار نیاز به چنین مراکزی در کشور داریم.

لازم به ذکر است در در مرکز آموزش علمی کاربردی هواپیمایی ماهان کرمان 650 دانشجو در 13 رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی و در رشته هایی چون تعمیر و نگهداری هواپیما، مهمانداری، هوانوردی و اویونیک تحصیل می نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 شهریور 1401 بروزرسانی: 9 شهریور 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1297

به "دانشگاه جامع علمی کاربردی بدلیل ماموریت مهارتی که دارد باید توسعه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه جامع علمی کاربردی بدلیل ماموریت مهارتی که دارد باید توسعه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید