دو میلیون دلار برای یک روبل تاریخی

به گزارش چای قند پهلو، یک سکه نادر روبل کنستانتین که به سال 1825 میلادی تعلق دارد در حراجی آمریکایی استک بورز و پونتریو به قیمت چشمگیر 2.64 میلیون دلار فروخته شد.

دو میلیون دلار برای یک روبل تاریخی

این سکه تاریخی یکی از هشت سکه ای است که در آن موقع ضرب شده است. پنج مورد از این سکه ها با لبه های حکاکی شده و سه مورد با لبه های ساده ضرب شدند که این سکه 2.64 میلیون دلاری یکی از همین سه مورد سکه های ساده به شمار می رود.

آخرین باری که خبری از یکی از این سکه ها منتشر شد به سال 2004، زمانی که یکی از آن ها در یک حراجی به قیمت 525 هزار دلار فروخته شد بازمی گردد. در آن موقع آن سکه به گرانترین سکه غیرآمریکایی فروخته شده تبدیل شد.

با این حال این رکورد مدت طولانی به جای نماند و اکنون این سکه 2.64 میلیون دلاری به عنوان گرانترین سکه غیرآمریکایی که توسط یک حراجی آمریکایی فروش رفته است شناخته می گردد.

این سکه که برای امپراتور آینده یعنی کنستانتین پاولوویچ طراحی شده بود به عنوان سکه ای شناخته می گردد که برای امپراتوری ضرب شده که هرگز به وجود نیامد.

آرت دیلی نوشت،کنستانتین دومین پسر امپراتور پاول یکم بود. پس از به انتها رسیدن زندگی پاول یکم، الکساندر پسر اولش صاحب تاج و تخت شد. با مرگ ناگهانی السکاندر یکم و با توجه به اینکه او هیچ وارثی نداشت مسوولیت پادشاهی به کنستانتین رسید. در آن موقع مسوولان ضرب سکه به سرعت فرایند فراوری نمونه های اولیه سکه های جدید را شروع کردند. با این حال او بعد از چند هفته تصمیم گرفت از پادشاهی کناره گیری نمایند و تاج و تخت را برای برادر کوچکترش نیکلاس باقی بگذارد. در چشم به هم زدنی یک سلطنت پیش از آنکه شروع گردد به انتها رسید. اما چه بر سر سکه های ضرب شده آمد؟ هشت سکه ضرب شده برای کنستانتین که پنج مورد از آن ها با لبه های حکاکی شده سه مورد با لبه های ساده بودند نگهداری شدند و دوباره ذوب نشدند.

منبع: گردشبان
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 746

به "دو میلیون دلار برای یک روبل تاریخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو میلیون دلار برای یک روبل تاریخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید