ربات انسان نمای چری که در آینده به ایران می آید، عکس

به گزارش چای قند پهلو، کمپانی چری، مهمانان اجلاس خود را با معرفی یک ربات انسان مانند که با هوش مصنوعی راهنمایی می گردد، متحیر کرد. طبق شنیده ها، این ربات قرار است در آینده و در شوروم های مدیران خودرو در ایران حضور یابد.

ربات انسان نمای چری که در آینده به ایران می آید، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، این ربات که Mornine نام دارد، دارای طراحی بسیار بیومیمتیک برای تقلید شکل و حرکت انسان است. این ربات به وسیله چری و با همکاری Aimoga، یک شرکت فناوری متخصص در رباتیک و هوش مصنوعی طراحی شده است.

مورنین با وزن 55 کیلوگرمی و قد 166 سانتی متری، دارای یک چهره انسان مانند ساخته شده از سیلیکون واقعی است که می تواند حرکت کند و ماهیچه های دهان و صورت انسان را تقلید کند. این ربات مجهز به مدل زبانی بزرگ (LLM) بوده و به این معنی است که مورنین می تواند به سؤالات پاسخ دهد، به دستورالعمل ها واکنش دهد و به روشی طبیعی و انسانی به مردم یاری کند. مورنین می تواند با حداکثر سرعت پنج کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

برای چری، ربات انسان نمای نو صرفاً نمایشی از قابلیت های مهندسی آن نیست. چری این ربات را به عنوان یک طیف مدل نو می بیند که می تواند نیازهای طیف نوی از مشتریان را برآورده کند. به عنوان مثال، مورنین می تواند به عنوان یک راهنما، فروشنده، مسئول پذیرش یا حتی به عنوان یک مراقب، راهنما، دستیار خانگی و پرستار عمل کند.

به گفته این شرکت، Mornine توانایی های خود را در سه مرحله مجزا توسعه خواهد داد؛ در مرحله اول مورنین به عنوان یک ارائه دهنده اطلاعات عمل می نماید. در این مرحله، ربات برای پاسخ به سؤالات و ارائه اطلاعات با مشتریان تعامل خواهد داشت. در حین ارائه این سرویس، ربات به طور فزاینده ای یاد می گیرد که چگونه با انسان ها تعامل کند و لهجه های مختلف، سبک های مکالمه و نیازهای معمول مشتریان را بیاموزد.

در مرحله دوم، مورنین به سمت استفاده بیشتر از قابلیت های پیشرفته اش مانند تشخیص بصری و ناوبری اتوماتیک پیشرفت خواهد نمود. این قابلیت ها شامل راه رفتن با مشتریان برای یاری به آن ها و حتی یاری به آن ها در انجام کارهای خاص است.

مورنین در سومین و آخرین مرحله توسعه خود از آموخته هایش برای تبدیل شدن به یک دستیار شایسته برای صاحبان انسانی خود استفاده خواهد نمود. این موضوع می تواند شامل خدماتی مانند مراقبت و آموزش کودک، یاری به مشتریان سالمند در انجام کارهای خانه و حتی تمیز کردن و پخت وپز برای صاحب آن باشد.

چری در معرفی Mornine از پیشگامان دنیای ربات های انسان نما، مانند اطلس معروف Boston Dynamics، یاد کرد و نشان داد که چگونه از دانش گسترده خود در خصوص نیازهای مشتری، مهندسی و رابط های ماشین و انسان برای ساخت ربات انسان نما استفاده نموده است.

جهت مشاهده فهرست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه فهرست قیمت روز خودرو در خبرنگاران مراجعه کنید.

227322

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1479

به "ربات انسان نمای چری که در آینده به ایران می آید، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات انسان نمای چری که در آینده به ایران می آید، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید