صادرات فرش ایرانی با خواص آنتی باکتریال به چند قاره

به گزارش چای قند پهلو، یک شرکت نساجی پیروز به صادرات فرش های ایرانی حاوی نانومواد آنتی باکتریال به کشورهای مختلف اروپایی، آفریقایی و آسیایی شده است.

صادرات فرش ایرانی با خواص آنتی باکتریال به چند قاره

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری فناوری نانو ایران، شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان، عضو گروه فرش فرهی، یکی از بزرگ ترین واحدهای تولیدکننده نخ پلی استر فیلامنت در صنعت فرش ماشینی کشور، با انجام تحقیقات دانش محور و ارتباط مستمر با مراکز پژوهشی در چند سال گذشته، پیروز به تولید انواع نخ پلی استر آنتی باکتریال برای استفاده در صنعت نساجی و تولید فرش های ماشینی آنتی باکتریال با استفاده از فناوری نانو شده است.

فرش های تولید شده با این نخ ها از خواص آنتی باکتریال برخوردار بوده و به گفته مدیر بخش بازرگانی و تحقیق و توسعه این شرکت، به دلیل استفاده از نانومواد، رشد باکتری و کپک در این فرش ها به شدت کاهش یافته و بسیار سلامت محور هستند. بنابراین برای بچه ها و افراد کهنسال که نسبت به آلودگی های محیطی حساسیت بیشتری دارند مناسب اند.

میکروب ها، باکتری ها و میکروارگانیسم ها مانند کورینه باکتریوم گزروزیس، از دلایل اصلی ایجاد بیماری ها، عفونت ها و ایجاد بوی بد هستند. لذا استفاده از مواد ضدعفونی کننده که منجر به کاهش فعالیت این موجودات می شود، می تواند حائز اهمیت باشد. در این میان فعالیت ضدمیکروبی نقره به اثبات رسیده و در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان با هدف جلوگیری از بوگرفتن فرش در اثر تماس عرق بدن با سطح آن در مراکز پر رفت و آمد مانند مساجد و نواحی مسکونی، اقدام به تولید محصول فرش آنتی باکتریال و عرضۀ آن به بازارهای داخلی و خارجی کرده است.

در طول سال های گذشته اتریش، آلمان، چین، عراق، روسیه، انگلیس، امارات، بحرین، عربستان و عمان بخشی از مقاصد صادراتی فرش های آنتی باکتریال این شرکت بوده است.

فرش های نانویی شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان گواهی نانومقیاس و سیب سبز سلامت را نیز دریافت کرده است. گروه فرش فرهی مشتمل بر 3 واحد تولیدی شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان، شرکت فرش سپهر کاشان و شرکت اطلس ریس فعالیت خود را از سال 1369 آغاز کرده است. این گروه به عنوان یکی از تولیدکنندگان نخ 100 درصد پلی استر فیلامنت فرش ماشینی و یکی از معتبرترین شرکت های تولیدکننده فرش ماشینی در ایران است. شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان از نانوذرات نقره در تولید فرش های ماشینی ضدمیکروب استفاده می کند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 232

به "صادرات فرش ایرانی با خواص آنتی باکتریال به چند قاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات فرش ایرانی با خواص آنتی باکتریال به چند قاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید