طباطبایی: سرمربی تایید کند تیم ملی به مسابقات ترکیه اعزام می شود

به گزارش چای قند پهلو، سیدحسن طباطبایی در حاشیه برگزاری رقابتهای سوپر لیگ کاراته ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگاران افزود: در خصوص این مسابقات دو نظریه وجود دارد که اول لغو یا برگزاری مسابقات کاراته وان ترکیه در شرایط شیوع کرونا است. با وجود آنکه تا به امروز چیزی به صورت رسمی در خصوص لغو مسابقات اعلام نشده ولی هنوز تردیدهایی در این مورد وجود دارد.

طباطبایی: سرمربی تایید کند تیم ملی به مسابقات ترکیه اعزام می شود

رئیس فدراسیون کاراته ادامه داد: نکته دوم اینکه کادر فنی در حال رصد ورزشکاران شرکت کننده در این مسابقات است. در صورتی که تیم ها و کاراته کاهایی که در حد نام کاراته ایران باشند در این مسابقات ثبت نام کنند و اگر حضور تیم ملی ایران در این رقابتها مفید باشد شرایط را برای حضور طبق تصمیم کادر فنی فراهم خواهیم کرد.

وی به برگزاری رقابتهای سوپر لیگ هم اشاره کرد و گفت: بعد از وقفه یکساله به دلیل شیوع کرونا مسابقات را حضور هشت تیم و البته رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی آغاز کردیم. در تلاشیم اگر شرایط فراهم باشد، دور برگشت سوپر لیگ را در شهرستان مشهد مقدس و کنار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج برگزار کنیم. با تدارک و برنامه ریزی که سازمان لیگ داشته، کلیه دستورالعمل های ستاد کرونا در ورزش رعایت شد و تیم ها با یک برنامه از قبل طراحی شده ابتدا تست کرونا داده، در هتل قرنطینه شده و سپس به سالن آمده و خدا را شکر مسابقات خوبی را شاهد بودیم.

طباطبایی در خصوص دلایل لغو رقابتهای قهرمانی کشور و لیگ برتر گفت: به تمام خانواده کاراته و کارشناسان عزیز حق داده می دهم، ولی اولویت اصلی و اول ما سلامتی است. نمی توان با نادیده دریافت شرایط موجود اقدام به برگزاری مسابقاتی کرد که مسلتزم حضور تعداد نفرات زیاد است. برگزاری این مسابقات در دستور کار فدراسیون بود و برای آن هم چون سوپر لیگ برنامه ریزی شده بود، ولی جمیع جهات باعث شد که برای تعویق مسابقات تصمیم گیری کنیم.

رئیس فدراسیون کاراته در انتها گفت: طی صحبت هایی که با دبیرکل فدراسیون پزشکی ورزشی داشتم، هشدارهایی که وزارت بهداشت در خصوص شدت دریافت سرعت شیوع کرونا و البته محدویت های اعمال شده برای برخی شهرها، باعث شد برگزاری این رقابتها را به زمان دیگری موکول کنیم. تعداد تیم های حاضر در لیگ برتر زیاد بود و این تیم ها باید از شهرهای مختلف برای حضور در مسابقات به تهران سفر می کردند که این کار را سخت می کرد. همانطور که عرض کردم مراقبت و حفظ سلامتی ورزشکاران، مربیان، داوران و عوامل برگزاری وظیفه فدراسیون است و ان شالله با رفع نگرانی ها در شرایطی بهتر حتماً این مسابقات برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 687

به "طباطبایی: سرمربی تایید کند تیم ملی به مسابقات ترکیه اعزام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: سرمربی تایید کند تیم ملی به مسابقات ترکیه اعزام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید