ممنوعیت تردد در اطراف تالاب میقان، دفن بهداشتی لاشه 251 پرنده

به گزارش چای قند پهلو، مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: به دلیل جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای حاد پرندگان در این منطقه، تردد به مناطق اطراف این تالاب نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است.

ممنوعیت تردد در اطراف تالاب میقان، دفن بهداشتی لاشه 251 پرنده

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان مرکزی، رضا میرزایی مدیرکل محیط زیست استان مرکزی روز گذشته(چهارشنبه، 5 آذر 99) در گفت وگویی تلویزیونی با اشاره به بروز اولین نشانه ها از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، اظهار کرد: طبق پایشی که داشتیم و محیط بانان ما از سطح تالاب و هشداری که قبلا سازمان دامپزشکی داده بود، که کشورهای شمالی همسایه ایران درگیر این آنفلوآنزای فوق حاد شدند، سازمان محیط زیست پایش گسترده ای را در سطح تالاب های کشور آغاز کرد.

رضا میرزایی مدیرکل محیط زیست استان مرکزی با اشاره به آخرین شرایط شیوع آنفلوآنزای حاد پرندگان در تالاب میقان این استان، اظهار کرد: لاشه های پرندگانی که بر اثر ابتلا به این آنفلوآنزای حاد از سوی کارشناسان محیط زیست استان جمع آوری شد.

وی افزود: پس از بررسی های اولیه و بروز نشانه هایی از بی حالی پرندگان، کارشناسان محیط زیست استان مرکزی به احتمال ابتلای آنها به بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان مشکوک شدند که بلافاصله، لاشه ها برای تشخیص قطعی، به دامپزشکی منتقل شدند.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: پس از انجام آزمایشات لازم بر روی لاشه پرندگان از سوی دامپزشکی، بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان تأیید شد.

میرزایی همچنین از جمع آوری لاشه 251 پرنده در اطراف تالاب میقان اراک خبر داد و گفت: به دلیل جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای حاد پرندگان در این منطقه، تردد به مناطق اطراف این تالاب نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی در پایان گفت: با تأیید ابتلای این پرندگان در تالاب میقان اراک به آنفوآنزای حاد از سوی دامپزشکی استان مرکزی، جهت جلوگیری از شیوع این بیماری، دفن بهداشتی این لاشه ها در دستورکار قرار گرفت و انجام شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 510

به "ممنوعیت تردد در اطراف تالاب میقان، دفن بهداشتی لاشه 251 پرنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت تردد در اطراف تالاب میقان، دفن بهداشتی لاشه 251 پرنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید