ناصر مسعودی به همراه مجید درخشانی یازدهم فروردین به روی صحنه می رود

به گزارش چای قند پهلو، تهران (پانا) - مجید درخشانی -آهنگساز و نوازنده برجسته تار- به همراه ناصر مسعودی - خواننده پیشکسوت موسیقی ایران- یازدهم فروردین ماه در کانادا به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

ناصر مسعودی به همراه مجید درخشانی یازدهم فروردین به روی صحنه می رود

در این کنسرت ها که یازدهم فروردینِ سال 97 - 31 مارچ- برگزار می گردد؛ قطعاتی از آلبوم حالا چرا اجرا خواهد شد و در بخش هایی از آن سپیده رییس السادات نیز گروه را کمک خواهد داد. شاهو عندلیبی نیز به عنوان نوازنده نی در این برنامه حضور خواهد داشت. حالا چرا با شعری از شهریار، مرغ دل با شعر ام هانی، آواز اصفهان عاشق شده ام با شعر لاهوتی و دریا(گیلکی) با شعر جهانگیر سرتیپ پور از جمله قطعاتی هستند که در این کنسرت اجرا می گردد.

این نخستین برنامه ای است که ناصر مسعودی پس از سال ها برگزار می نماید. او این آلبوم را پس از 20 سال سکوت به بازار عرضه نموده بود؛ خودش در این باره می گوید: تصنیف های این مجموعه را سال هاست که در خلوت خود، یا در همنشینی با دلخواستگان زمزمه نموده ام و با تمامشان سالیان سال زیسته ام. یعنی این زودتر می خواستم اما هربار به دلیلی رساندن قطعات این مجموعه به تنظیم و ضبط و پخش به تعویق افتاد. این ها قطعاتی بوده که همواره دلم می خواسته اجرا کنم و به گوش اهلش برسانم. قطعاتی که از سر اندوه یا شعف یا شوری که شعری در من برانگیخته، ذره ذره در ذهنم شکل گرفته و به زبان موسیقی ترجمان شده و این است که دوستشان دارم؛ چون خوب می شناسمشان و برایم تلفیقی از خاطره و تجربه و واکنش های ضمیر و اندیشه ام است. یکی از آن بسیار دلیل که توجیه می نماید چرا حالا حالا چرا؟ را منتشر نموده ام، این است که خوش داشتم کار تنظیمشان را کسی انجام دهد که اهل دل و شعر باشد و در موسیقی از کهنه کاران و کهنه سواران نواندیش به حساب بیاید. با چنین معیارهایی چه کسی بهتر از مجید درخشانی؟ از او و هر آن که در سامان دادن این مجموعه به عمل یا به زبان کمکم داد سپاس گزارم و چه می ماند جز آرزوی بر دل نشستن این نغمه های برآمده از دل؟

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 131

به "ناصر مسعودی به همراه مجید درخشانی یازدهم فروردین به روی صحنه می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناصر مسعودی به همراه مجید درخشانی یازدهم فروردین به روی صحنه می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید