نتایج امیدوارکننده واکسن کروناویروس روی انسان

به گزارش چای قند پهلو، به گزارش خبرنگاران، بر اساس مقاله ای که به صورت آنلاین در مجله پزشکی medical journal منتشر شد، یک واکسن کرونا ویروس که توسط چینی ها ساخته شده است، در مرحله آزمایش بالینی روی انسان، نتایج امیدوارکننده ای را نشان داد.

نتایج امیدوارکننده واکسن کروناویروس روی انسان

این واکسن ایمن بوده و پاسخ ایمنی بدن در برابر بیماری کووید-19 را به همراه داشت.

در مرحله آزمایش بالینی، این واکسن به 108 فرد بزرگسال سالم تزریق شد و پس از 28 روز نتایج امیدوارکننده ای نشان داد.

نتایج نهایی این واکسن هم طی 6 ماه آینده ارزیابی خواهد شد.

به نقل از این مجله پزشکی، آزمایشات بالینی بیشتری احتیاج است تا پاسخ ایمنی بدن در برابر ویروس SARS-COV-2 به طور قطعی معین گردد.

وی چن از موسسه زیست فناوری پکن، مسئول این پروژه مطالعاتی گفت: این نتایج نقطه عطف مهمی در راه مهار بیاری کووید-19 است. آزمایش بالینی این واکسن نشان داد که تنها یک دوز از واکسن مذکور که Ad5-nCoV نام دارد، در عرض 14 روز در بدن افراد آزمایش شده آنتی بادی های ویژه ویروس و سلول های T فراوری کرد.گرچه این نتایج باید با احتیاط تفسیر شوند.

وی ادامه داد: چالش های توسعه واکسن کووید-19 بسیار جدید و بی سابقه است و تحریک سیستم ایمنی بدن لزوما نشانگر این نیست که واکسن ساخته شده، انسان را در برابر بیماری کووید-19 محافظت می نماید.

وی چن در نهایت اضافه نمود: این نتیجه امیدوارکننده است ولی هنوز برای اینکه واکسن در دسترس همگان قرار گیرد، راهی طولانی در پیش داریم.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 210

به "نتایج امیدوارکننده واکسن کروناویروس روی انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج امیدوارکننده واکسن کروناویروس روی انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید