نکات بهداشتی حمام در ایام کرونا

به گزارش چای قند پهلو، خراسان/ فضای حمام به دلیل گرما و رطوبت مناسب، محل خوبی برای رشد میکروب ها و قارچ هاست بنابراین از نگهداری لوازم بهداشتی درحمام خودداری کنید.

نکات بهداشتی حمام در ایام کرونا

بسیاری از ما عادت داریم بعضی از وسایل شخصی مانند حوله، مسواک و حتی لوازم آرایشی را در حمام نگهداری کنیم. این درحالی است که متخصصان بهداشت توصیه می کنند تا علاوه بر این که وسیله اضافه در حمام نگذاریم، حوله و ... را در هوای آزاد ونور آفتاب خشک کنیم . با توجه به شریط اپیدمی کرونا و لزوم دقت بیشتر برای رعایت نکات بهداشتی در منزل ادامه مطلب را بخوانید.

حوله حمام خود را هر بار بعد از استفاده در هوای آزاد و مقابل نور آفتاب قرار دهید تا خشک شود. حوله خیس را در حمام نگذارید و در این شرایط حوله ها را هفته ای دوبار با آب دمای 60 درجه بشویید. البته سازمان جهانی بهداشت توصیه ای برای دمای آب مورد نیاز شست وشوی بدن نکرده است و تنها توصیه شست وشو با آب و صابون است چرا که افزایش دمای آب حمام تاثیری بر از بین رفتن ویروس احتمالی در داخل بدن ندارد.

افرادی که به بیماری های قارچی، میکروبی و عفونی پوست مبتلا هستند، باید حوله های خود را جدا از حوله های اعضای خانواده نگهداری کنند. این کار مانع از انتقال بیماری به بقیه می شود.

مواد بهداشتی و آرایشی را در حمام نگهداری نکنید؛ رطوبت حمام می تواند باعث فساد این مواد شود.تیغ ریش تراش را خارج از حمام نگهداری کنید تا آلوده نشود و زنگ نزند.

بهتر است اگر از صابون جامد استفاده می کنید، آن را در جایی قرار دهید که مدام خیس نباشد؛ در غیر این صورت ممکن است آلودگی ها را به خود جذب کند و به پوست شما انتقال دهد.

اگر ناچار هستید مسواک را در حمام یا سرویس بهداشتی نگهداری کنید، آن را درون محفظه ای قرار دهید و از خشک بودن آن مطمئن شوید. در این شرایط بهترین مکان کشو یا کمد سرویس روشویی است بنابراین هنگام خرید کاسه روشویی سرویس بهداشتی، میزهای دارای کشو یا گنجه دردار را انتخاب کنید.

اگر فردی در منزل شما به کرونا مبتلا شده یا علایم مشکوک دارد بهتر است از حمام جداگانه استفاده کند و اگر این امکان وجود ندارد، ابتدا محیط حمام را ضدعفونی کنید و لوازم شخصی مانند حوله ، لیف، صابون و ... را برای هر فرد جداگانه در نظر بگیرید.

بعد از حمام کردن این فرد همه لوازم را ضد عفونی کنید و حوله حمام و لوازم شخصی اش را بشویید و ضد عفونی و در مکانی جدا خشک کنید.

دکتر جوشوا سپتیموس ، دانشیار طب بالینی در مرکز بهداشتی هوستون درآمریکا می گوید:اگر مبتلا به کووید- 19 باشید ، این بدان معنی است که ویروس بالقوه می تواند از طریق مدفوع یا دهان پخش شود. شستن و ضدعفونی کردن دست ها قبل و بعد از استفاده از سرویس بهداشتی و شست وشوی لوازمی که در حمام استفاده کرده اید مانند لیف ضروری است.

نویسنده : مهین رمضانی / خبرنگار

منبع: همگردی
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 269

به "نکات بهداشتی حمام در ایام کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات بهداشتی حمام در ایام کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید