هنگ کنگ دیگر خودمختار نیست، درباره حضور شرکتها تجدید نظر می کنیم

به گزارش چای قند پهلو، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی روز چهارشنبه مدعی شده است که منطقه هنگ کنگ دیگر یک منطقه خودمختار نیست.

هنگ کنگ دیگر خودمختار نیست، درباره حضور شرکتها تجدید نظر می کنیم

این سخنان وزیرخارجه آمریکا تنها ساعاتی پیش از برگزاری جلسه برای تصویب قانون جنجالی امنیت ملی در چین ایراد شده که قانونی مربوط به هنگ کنگ است.

وزیرخارجه آمریکا همچنین در این سخنان گفته است که با توجه به شرایط پیش رو، آمریکا درباره حضور شرکت های تجاری و مالی در هنگ کنگ تجدیدنظر خواهد نمود، چون ممکن است که شرایط هنگ کنگ آن گونه که چین در سال 1997 به عنوان یک منطقه خودمختار وعده داده بود، دیگر نباشد.

این سخنان پمپئو دو روز پس از آن اعلام می گردد که رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در سخنانی چین را بار دیگر به اعمال تحریم های همه جانبه مالی تهدید کرد.

مشاور ترامپ تهدید علیه چین برای اعمال تحریم را به دلیل آنچه مسائل حقوق بشری در هنگ کنگ خوانده، عنوان نموده بود.

در این ارتباط مشاور ترامپ گفته است که اگر چین قانون امنیت ملی مورد نظر خود را که به کنترل بیشتر در منطقه خودمختار هنگ کنگ منجر می گردد، اجرایی کند، تحریم های گسترده ای بر پکن اعمال خواهد شد.

پیشتر چین در جریان اجلاس سالانه حزب کمونیسم از تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ خبر داده بود، هرچند اجرای آن در حال حاضر به دلیل شیوع کرونا به تأخیر افتاده است.

به نظر می رسد کشورهای غربی و بویژه آمریکا طی چند هفته گذشته موضوعات مختلفی را در راستای افزایش فشار سیاسی و مالی علیه چین دنبال نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 207

به "هنگ کنگ دیگر خودمختار نیست، درباره حضور شرکتها تجدید نظر می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگ کنگ دیگر خودمختار نیست، درباره حضور شرکتها تجدید نظر می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید