ورود حال حیرت لیلی گلستان به بازار کتاب

به گزارش چای قند پهلو، به گزارش خبرنگاران؛ کتاب حال حیرت نوشته لیلی گلستان، به همت انتشارات حرفه هنرمند به بازار کتاب راه یافت. این کتاب شامل مجموعه ای منتخب از گفت وگوها و یادداشت های لیلی گلستان طی چند دهه گذشته است.

ورود حال حیرت لیلی گلستان به بازار کتاب

در پشت جلد کتاب آمده است: شروع نوشته های من در مطبوعات به سال های 50-49 می رسد که اولین کتاب ام زندگی جنگ و دیگر هیچ از اوریانا فالاچی در انتشارات امیرکبیر منتشر شد. کتاب حال حیرت هم، باز همان نوشته ها و گفت وگوهایم در جراید است. تکه هایی از برخی گفتگوها را هم به دلیل طولانی بودن، گزینش کرده ام. نام کتاب را از یک غزل حافظ گرفتم:

عشق تو نهال حیرت آمد

وصل تو کمال حیرت آمد

بس غرقه حال وصل کاخر

هم بر سر حال حیرت آمد

لیلی گلستان، مترجم، نویسنده و نگارخانه دار، در 23 تیرماه سال 1323 در تهران به دنیا آمد. در تاریخ 26 آبان ماه سال 1393 جایزه شوالیه ادب و هنر فرانسه(نخل آکادمیک) از طریق سفیر دولت فرانسه در تهران به او اهدا شد.

قصه ها و افسانه ها، اوندین، اگر شبی از شب های زمستان مسافری، گزارش یک مرگ، یونانیت، مصاحبه با مارسل دوشان، حکایت حال، مصاحبه با احمد محمود، شش یادداشت برای هزاره بعدی و زندگی در پیش رو از آثار لیلی گلستان در حوزه ترجمه به تعداد می آید.

کتاب حال حیرت نوشته لیلی گلستان، در 224 صفحه، به قیمت 69 هزار تومان، در قطع رقعی و جلد شومیز، از سوی انتشارات حرفه هنرمند به بازار کتاب راه یافت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 969

به "ورود حال حیرت لیلی گلستان به بازار کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود حال حیرت لیلی گلستان به بازار کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید