پاسخ باشگاه نساجی به فولادی ها: عذرخواهی لازم نیست، زود قضاوت نکنید!

به گزارش چای قند پهلو، باشگاه نساجی در واکنش به اشتباهات داوری بازی این تیم برابر فولاد خوزستان بیانیه ای صادر کرد.

پاسخ باشگاه نساجی به فولادی ها: عذرخواهی لازم نیست، زود قضاوت نکنید!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی باشگاه نساجی مازندران، باشگاه نساجی درباره اتفاقات و اشتباهات داوری بازی با فولاد خوزستان بیانیه ای صادر کرد که در زیر می خوانید: نساجی همچون همه تیم ها هم از اشتباهات داوری متضرر شده و هم منتفع؛ تکرار می کنیم هم متضرر و هم منتفع. مثل همه تیم ها. اما هیچ گاه در پی صدور بیانیه نبوده است تا سهم خود را در ایجاد فضای امن برای داوران به منظور قضاوت های بهتر ایفا نماید و به طور جد بر این باور است اگر اشتباهی هم رخ می دهد، سهوی است. همچون خطای اجرا شده روی احسان قهاری در بازی با پدیده که داخل محوطه جریمه رخ داد، اما داور به اشتباه توپ را بیرون از محوطه جریمه کاشت. یا اخراج نکردن محمد دانشگر در بازی با استقلال و یا ... .

در پایان بازی فولاد - نساجی که به نتیجه مساوی یک - یک انجامید جواد نکونام سرمربی تیم فولاد مدعی شد گل نساجی خطا بوده، داور باید به علیرضا حقیقی کارت قرمز نشان می داده و از همه مهمتر دو پنالتی مسلم به سود فولاد نگرفت! این یعنی فاجعه داوری. البته نکونام که زحمات صادقانه او در قائمشهر منجر به بازگشت نساجی به سطح اول فوتبال کشور بعد از 24 سال شد کمی بی انصافی کرد و مدعی شد نساجی در این بازی وقت کشی کرد در حالی که به گواه سایت های بررسی نساجی در این بازی بیشتر از فولاد صاحب توپ و میدان بود و بیشتر از میزبان خود پاس داد.

بگذریم؛ از ابتدا تعیین بود این ادعا درست نیست. ادعایی که ایضاً از سوی سیدمحمد علوی سرپرست محترم تیم فولاد تکرار شد!

غیر از این بود کمیته داوران بیژن حیدری یکی از داوران خوب فوتبال ایران را برای قضاوت مسابقه حساس استقلال - سپاهان انتخاب نمی کرد. دوشنبه شب در کارشناسی داوری برنامه فوتبال برتر تعیین شد گل نساجی خطا نبوده، داور در دادن اخطار به علیرضا حقیقی درست تصمیم گرفته و پنالتی هایی نیز علیه شیمبا و بوحمدان رخ نداده است! تازه در یک صحنه باید خطا روی رضا جعفری را اعلام می نموده است (چسبیده به خط محوطه جریمه که منجر به ایجاد یک موقعیت خوب برای نساجی می شد) به زعم نظر مثبت دو کارشناس از سه کارشناس و بعلاوه در صحنه توپ ربایی صالح حردانی که منجر به پاس موقعیت تک به تک برای شیمبا شد باز هم به زعم دو کارشناس از سه کارشناس خطا روی بازیکن نساجی محرز بود.

باشگاه نساجی در پی بازپس گیری این ادعا از سوی سرمربی و سرپرست رقیب و حتی عذرخواهی نیست. تنها یک توصیه دارد؛ زود قضاوت نکنید!

باشگاه نساجی همانطور که از سوت های اشتباه ناراحت می گردد از سوت های به سود هم شاد نیست و امیدوار است با کوشش های مجدانه فدراسیون فوتبال در نهایت سیستم یاری داور ویدئویی وارد ورزشگاه های ایران گردد و اشتباهات داوری به صفر برسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1108

به "پاسخ باشگاه نساجی به فولادی ها: عذرخواهی لازم نیست، زود قضاوت نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ باشگاه نساجی به فولادی ها: عذرخواهی لازم نیست، زود قضاوت نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید