چند تکنیک ساده برای مطالعه کنکور، روش هایی که معجزه می کنند

به گزارش چای قند پهلو، داوطلبان کنکوری با شناخت چند تکنیک ساده می توانند در مطالعه کنکور پیروز شوند.

چند تکنیک ساده برای مطالعه کنکور، روش هایی که معجزه می کنند

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی خبرنگاران، مطالعه کنکور با درس های معمولی مدرسه تا حدودی فرق دارد؛ چرا که باید حجم زیادی از مطالب کتاب های 3 سال دبیرستان را بخوانید تا بتوانید در یک روز مشخص با زمان 4 ساعت آن ها را به یاد آورید و در تست ها پیروز شوید.

بیشتر داوطلبان، کنکور را به عنوان یک غول بزرگی قلمداد می کنند که سد راه آرزوهایشان قرار گرفته است، به همین علت بعضی از آن ها نمی توانند بعد از شرکت در آزمون پیروز شوند و آن را به سال آینده موکول می کنند.

در صورتی که اگر روش مطالعه کنکور را بدانید صد درصد این غول به اصلاح بزرگ را شکست می دهید و می توانید به درجات بالای علمی و دانشگاهی برسید.

این موضوع را به یاد داشته باشید که برای پیروزیت در کنکور باید بهترین تکنیک های مطالعه را یاد بگیرید، مطالعه خود را بر اساس برنامه ریزی مدون روزانه انجام دهید و در آخر الگو های غذایی، خواب و برنامه ورزشی خود را ارتقا داده و آن ها را بهبود ببخشید.

مطابق یافته های دانشمندان اگر مغز را در معرض اطلاعات تازه قرار دهید بگذارید و یک روز تا مطالعه بعدی صبر کنید به نتیجه بهتری در به یاد آوردن آن اطلاعات خواهید رسید. در این مدت مغز فرصت می یابد تا ارتباطات عصبی شکل گرفته را تقویت کند؛ بنابراین دفعه بعد که در معرض همان اطلاعات قرار می گیرد از نظر فیزیکی برای استحکام ارتباطات آمادگی بیشتری دارد.

مثلا مطالعه موضوعی طی یک هفته، روزی یک دفعه بهتر از مطالعه 30 باره آن در یک یا دو روز است. با اینکه تکرار کمتری داشته اید، اما همگام با فرایند طبیعی مغز برای ذخیره سازی اطلاعات پیش رفته اید. در مورد کنکور و هنگامی که یک سال برای آماده سازی فرصت دارید، شرایط کمی متفاوت، اما اصول و مبانی یکسان است. در فرایند مطالعه صحیح برای کنکور باید به دفعات و با فاصله اطلاعات لازم را به مغزتان ارائه کنید.

داوطلبان کنکوری به یاد داشته باشید که با مطالعه کتاب و جزوه درسی، حضور در کلاس و انجام تمرین ها کاربرد و روش استفاده از فرمول ها را درک خواهید کرد، اما برای به یاد سپردن آن ها باید از تکنیک فاصله گذاری استفاده کنید. یک روش خوب این است که در دفترچه ای همه فرمول ها، معادله ها و روش حل آن ها به روش خودتان همراه به چند مثال بنویسید. در هنگام مرور مطالب و فصل های مختلف با تکنیک پیش خوانی، زمانی را به مرور این فرمول ها و معادله ها همراه با مثال هایشان اختصاص بدهید.

با مرور چندباره این فرمول ها و معادله ها هر چندروز یک بار، تکنیک فاصله گذاری اثرش را می گذارد و فرمول ها در فکر تان نقش خواهد بست.

به یاد داشته باشید که خواب منظم هم تاثیر زیادی در عملکرد مثبت فکر خواهد داشت، همچنین لازم است تا تمامی داوطلبان کنکوری به تغذیه خود اهمیت بدهند و برای آن وقت بگذارند.

گفتنی است که مطالعه چند باره جزوه با فاصله زیاد باعث می شود تا مطالب را از قلم نیاندازید، در ضمنً تست زنی را هم از قلم نیاندازید و بعد از خواندن کتاب ها و جزوه های استادان و معلمان حتما آن ها را در اولویت خود قرار دهید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1016

به "چند تکنیک ساده برای مطالعه کنکور، روش هایی که معجزه می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند تکنیک ساده برای مطالعه کنکور، روش هایی که معجزه می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید