چگونه وسایل چوبی را تعمیر کنیم؟

به گزارش چای قند پهلو، وسایل چوبی خانه از جمله لوازم خانه ای هستند که به علت طبیعی بودن، به نسبت همتایان فلز یا پلی استر خود، قیمت بالاتری دارند. وسایل چوبی به علت طبیعی بودن بیشتر مورد فرسایش و رنگ رفتگی قرار می گیرند در ادامه خبرنگاران زندگی شما را با چند ترفندی آشنا می کند که بتوانید مصونات چوبی فرسوده خود را دوباره قابل استفاده کنید.

چگونه وسایل چوبی را تعمیر کنیم؟

1. استفاده از گردو برای برطرف کردن خط و خش

برای برطرف کردن خط و خش های وارده بر سطح چوب از گردو استفاده کنید. گردو به علت داشتن روغن و رنگ طبیعی این خط و خش ها را برای همیشه از بین می برد. می توانید از یک قلمو نازک و رنگ مشابه مصونات چوبی، برای پر کردن جای خراشیدگی ها نیز استفاده کنید.

2. خط و خش های عمیق تر

در صورتی که صدمه وارده به وسایل چوبی شما بیشتر از رنگ رفتگی است و به بافت چوب صدمه زده است، بهتر است ابتدا با چسب چوب (چسب چوب بعد از خشک شدن بی رنگ می شود) کمی پر کنید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس روی آن را با دقت رنگ (رنگ مخصوص چوب) بزنید و منتظر شوید خشک شود. بهتر است در آخر از یک براق کننده روی تمام وسیله چوبی استفاده کنید.

3. کاور قسمت خرد شده

گاهی اوقات بر اثر ضربه یا فرسایش، قسمتی از چوب از بین می رود و نیاز به تعمیر اساسی پیدا می کند. اول دقت کنید که این خردگی از نوع ضربه است یا فرسایش بر اثر زمان. اگر از نوع فرسایش باشد نیاز است که ابتدا چوب را کاملا سم پاشی کنید و سپس قسمت خراب شده را به چسب چوب آغشته نمایید و تکه چوبی مشابه را به آن بچسبانید. اگر از نوع ضربه است بهتر است قسمت ضربه دیده را با چسب چوب و اگر نیاز بود با کمی خرده چوب پر کنید، سپس با یک ورقه چوبی آن را کاور کنید.

در این باره بخوانید:

10 اشتباه رایج که وسایل خانه را از بین می برد

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1050

به "چگونه وسایل چوبی را تعمیر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه وسایل چوبی را تعمیر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید