چین خواهان اتحاد کشور های آسیایی علیه آمریکا شد

به گزارش چای قند پهلو، وزیر امور خارجه چین خواهان اتحاد کشور های آسیایی علیه جاه طلبی های آمریکا شد.

چین خواهان اتحاد کشور های آسیایی علیه آمریکا شد

از سفر با لحظه آخری تور پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر امور خارجه چین از کشور های همسایه اش خواست در برابر جاه طلبی های ژئوپولتیک آمریکا در آسیا بایستند.

به نوشته راشاتودی، وانگ یی از کشور های همسایه چین خواست در برابر جاه طلبی های ژئوپولتیک آمریکا در آسیا بایستند. او همچنین خواهان همکاری های منطقه ای برای جلوگیری از اقدامات تحریک آمیز در دریای چین جنوبی شد.

وزیر خارجه چین در کنفرانس خبری مشترک با همتای مالزیای گفت اعضای انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (آسه آن) باید برای تضمین امنیت در منطقه با هم همکاری نمایند.

رئیس دستگاه دیپلماسی چین گفت دریای چین جنوبی نباید نباید به میدانی برای زورآزمایی قدرت های عظیم با ناو های جنگی تبدیل گردد. او گفت چین و آسه آن از توانایی و خردمندی کامل و همچنین مسئولیت لازم برای حفظ صلح و آرامش برخوردار هستند.

ساعاتی قبل تر، وانگ یی که به جنوب شرق آسیا سفر نموده خواهان همکاری کشور های عضو آسه آن برای از بین بردن دخالت های بیرونی در دریای چین جنوبی شد.

وی از شریکان منطقه ای چین خواست در برابر سیاست های واشنگتن برای منطقه هند-آرام هشیار باشند. وانگ یی گفت سیاست های واشنگتن در این منطقه، یک خطر امنیتی برای آسیای شرقی به شمار می فرایند.

وزیر خارجه چین گفت: چیزی که آمریکا دنبال آن است روی آوردن به ذهنیت منسوخ جنگ سرد و راه اندازی درگیری در میان گروه ها و بلوک های مختلف و دامن زدن به رقابت های ژئوپولتیک است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 422

به "چین خواهان اتحاد کشور های آسیایی علیه آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین خواهان اتحاد کشور های آسیایی علیه آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید