8 کارگر بنگلادشی دیگر طعمه حریق شدند

به گزارش چای قند پهلو، خبرنگاران: هنوز دو هفته از فروریختن ساختمان تولیدی پوشاک نگذشته که تولیدی دیگری طعمه حریق شد که در این آتش سوزی دست کم 8 نفر کشته شده اند.

8 کارگر بنگلادشی دیگر طعمه حریق شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آسوشیتد پرس، آتش سوزی در ساختمان 11 طبقه تولیدی پوشاک و مجتمع مسکونی فوقانی آن در داکا، پایتخت بنگلادش تا به امروز جان 8 نفر را گرفته است.

به گفته ماموران آتش نشانی این آتش سوزی شامگاه دیشب رخ داد و تا بامداد امروز جسد 8 نفر از میان آتش بیرون کشیده شده است.

به گزارش شاهدان عینی این حادثه آخرین آخرین ساعات دیشب با شعله ور شدن آتش از طبقه دوم ساختمان تولیدی پوشاک شروع شد و به سرعت به طبقات فوقانی که مسکونی بودند سرایت کرد. کارخانه به حالت تعطیل درآمده است.

در میان کشته شدگان یک افسر پلیس و یکی از مالکان کارخانه دیده می شود.

آتش دیشب در حالی از تولیدی پوشاک زبانه کشید که هنوز دو هفته از فروریختن ساختمان 5 طبقه تولیدی پوشاک که به کشته شدن بیش از 800 کارگر بنگلادشی انجامید نگذشته است.

شرایط کار در بنگلادش به شدت ناامن است؛ دستمزدهای پایین، محیط کاری ناامن و نبود استانداردهای کافی در کارخانجات تولیدی که متعلق به برندهای معروف آمریکایی و انگلیسی هستند فریاد اعتراض کارگران بنگلادشی را بلند کرده است، بطوریکه سازمان جهانی کار تصمیم دارد از کارخانجات تولیدی این کشور بازدید به عمل آورد.

منبع: تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 149

به "8 کارگر بنگلادشی دیگر طعمه حریق شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 کارگر بنگلادشی دیگر طعمه حریق شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید