استقلال در پی پس گرفتن صدر؛ پرسپولیس در پی جبران مافات

به گزارش چای قند پهلو، به گزارش خبرنگاران، هفته پنجم رقابتهای لیگ برتر امروز با 5 بازی پیگیری می شود که طی آن پیکان از سپاسی میزبانی می کند، پرسپولیس در رفسنجان مقابل مس به میدان می رود، فولاد و هوادار در اهواز دیدار می کنند، سپاهان میزبان تراکتور است و استقلال نیز در خانه پذیرای نساجی می باشد.

استقلال در پی پس گرفتن صدر؛ پرسپولیس در پی جبران مافات

پیکان - فجر سپاسی

پیکان که در 4 هفته ابتدایی فصل چهره یک مدعی را به خود گرفته و در حال حاضر نیز در رده سوم جدول واقع شده است، با فجر سپاسی دیدار می کند که هفته چهارم باعث شد استقلال هم نخستین امتیازات این فصل را از دست بدهد و هم برای اولین بار دروازه اش باز شود و همین نشان می دهد پیکان کار ساده ای در پیش ندارد.

شاگردان مجتبی حسینی تیم شایسته ای نشان داده اند و باید دید آیا آنها می توانند در روزهای آینده هم تنه به تنه مدعیان بسایند یا خیر. آنها اگر در این بازی پیروز شوند حداقل به رده دوم جدول باز می گردند و حتی شانس صدرنشینی هم دارند. پیکان با یک گل خورده در کنار استقلال، آلومینیوم و سپاهان بهترین خطوط دفاعی را دارند.

مس رفسنجان - پرسپولیس

سرخپوشان شاید شرایط بحرانی نداشته باشند، اما باید پذیرفت آنها روی مرز بحران قرار دارند و اگر با دست پر از رفسنجان باز نگردند، شاید عملاً وارد بحران شوند. این در حالی است که مس رفسنجان با یک امتیاز از 4 بازی عملاً شرایط بحرانی دارد و حتی زمزمه هایی مبنی بر تغییرات کادر فنی این تیم هم به گوش می رسد.

سرخپوشان حداقل تا انتها هفته پنجم هم امکان صدرنشینی ندارند اما پیروزی احتمالی آنها می تواند حتی تحت شرایطی تا رده دوم هم این تیم را بالا بیاورد. دروازه شاگردان گل محمدی در همه دیدارهای گذشته خود باز شده که این شاید پاشنه آشیل آنها در 4 هفته ابتدایی لیگ بوده است.

مس رفسنجان به میزان پرسپولیس گل خورده دارد اما آنها با تنها یک گل زده به همراه پدیده ضعیف ترین خطوط حمله مسابقات را دارند.

فولاد - هوادار

پس از تقابل منصوریان و قلعه نویی که دیروز انجام شد و به تقسیم امتیازات انجامید، امروز یک تقابل دیگر بین دو مربی استقلالی را شاهد هستیم و آن هم رویارویی جواد نکونام و رضا عنایتی است. این اولین حضور دوباره نکونام روی نیمکت فولاد است و این انگیزه مجموعه فولاد را برای یک پیروزی خانگی در اولین بازی با حضور نکونام افزایش می دهد.

هوادار با یک پیروزی، 3 شکست و تنها 3 امتیاز در رده چهاردهم واقع شده است و فولاد با یک پیروزی، یک مساوی، 2 شکست و 4 امتیاز در رده یازدهم واقع شده است. فولاد با 7 گل خورده به همراه تراکتور ضعیف ترین خط دفاعی لیگ را دارد و اصلی ترین نقطه ضعف آنها همین خط حمله آسیب پذیرشان است.

سپاهان - تراکتور

شاگردان نویدکیا در تیم سپاهان که در هفته چهارم مغلوب تیم همشهری خود شدند تا صدر جدول را به استقلال واگذار کنند، امروز در رده چهارم قرار دارند، اما با پیروزی احتمالی مقابل تراکتور می توانند این تیم را بار دیگر به صدر جدول برسانند؛ منوط به اینکه استقلال و پیکان امتیازاتی از دست بدهند.

این بازی در حالی برگزار می شود که تراکتور شرایط جالب توجهی ندارد و به تازگی نیز سرمربی جدیدش را به خدمت گرفته است. سرخپوشان تبریز با 3 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارند و به همراه فولاد با 7 گل خورده ضعیف ترین خطوط دفاعی لیگ را در اختیار دارند. این در حالی است که خط حمله سپاهان با 6 گل زده یکی از خطوط حمله خوب مسابقات است.

استقلال - نساجی

صدرنشین مسابقات در هفته چهارم که با یک بازی کمتر نسبت صدر جدول را به آلومینیوم اراک واگذار کرد، امروز برای باز پس گیری صدر جدول کار ساده ای در پیش ندارد.

گرچه نساجی با 4 امتیاز در رده دهم جدول واقع شده است و برای این بازی نیز سرمربی اش را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد، اما معمولاً این تیم رقابت با تیم های بالای جدولی را خوب بلد است.

سرخ پوشان قائم شهر تا به امروز سابقه پیروزی بر استقلال را ندارند و اگر آنها بتوانند شاگردان فرهاد مجیدی را شکست دهند، دست به تاریخ سازی زده اند.

استقلال برای بازگشت به صدر جدول نه تنها باید بر نساجی غلبه کند، بلکه باید توجه خاصی به تفاضل گل هم داشته باشد چرا که پیکان هم در صورت غلبه بر فجر سپاسی می تواند جای آبی پوشان را در صدر جدول بگیرد.

برنامه بازی های به جای مانده از هفته پنجم رقابتهای لیگ برتر به شرح زیر است؛

جمعه 28 آبان

پیکان تهران - فجر شهید سپاسی شیراز

داوران: کوپال ناظمی - هادی طوسی - علیرضا مرادی - حسین زیاری ناظر: فریدون اصفهانیان

مس رفسنجان - پرسپولیس

داوران: حسن اکرمی - حسن ظهیری - جعفر مهاجر - محمد رضا تارخ ناظر: حیدر شکور

فولاد مبارکه سپاهان - تراکتورسازی تبریز

داوران: امیر سامان سلطانی - فرزاد بهرامی - امید افخمی - یاسر همرنگ ناظر: حسین خانبان

استقلال تهران - نساجی مازندران

داوران: علیرضا فغانی - محمد رضا ابوالفضلی - فرهاد مروجی - سید مهدی مرجان زاده ناظر: محمد رضا فلاح

فولاد خوزستان - هوادار تهران

داوران: روح اله شریفی - محمد راهی - مرتضی سلمان نژاد - ایمان کهیش ناظر: بهرام مهرپیما

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1067

به "استقلال در پی پس گرفتن صدر؛ پرسپولیس در پی جبران مافات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال در پی پس گرفتن صدر؛ پرسپولیس در پی جبران مافات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید