3 بازی 6 امتیازی در بالا و پایین جدول، تلاش گل گهر برای صعود

به گزارش چای قند پهلو، امروز از هفته یازدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال سه و از هفته نهم این رقابتها یک بازی برگزار می شود که در یکی از این بازی ها سپاهان و پیکان به مصاف هم می فرایند.

3 بازی 6 امتیازی در بالا و پایین جدول، تلاش گل گهر برای صعود

به گزارش خبرنگاران از مهر، هفته یازدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال امروز جمعه با انجام سه بازی دنبال می شود که طی این بازی ها سپاهان از پیکان پذیرایی می کند، سایپا میزبان ذوب آهن است، گل گهر در اراک به مصاف آلومینیوم می رود و در یک دیداری معوقه از هفته نهم ماشین سازی و نساجی در قائم شهر به مصاف هم می فرایند.

سپاهان - پیکان

هر دو تیم 16 امتیازی و در رده های سوم و پنجم جدول قرار دارند. سپاهان از پیکان بلند پروازانه تر به لیگ نگاه می کند و خود را مدعی قهرمانی می داند و به نظر می رسد پیکانی ها نیم نگاهی به سهمیه آسیا داشته باشند.

سپاهان که با 15 گل زده بهترین خط حمله مسابقات را در اختیار دارد، با 12 گل خورده، خط دفاعی آسیب پذیری دارد. خطرناک ترین بازیکن این تیم یک گلزن حرفه ای به اسم سجاد شهباززاده است که با 8 گل زده در کورس بهترین گلزنان فصل واقع شده است.

سپاهان حتی در صورت پیروزی هم نمی تواند به جایگاهی بالاتر از مکان فعلی در جدول برسد و تنها جایگاه خود را در رده سوم تثبیت می کند. اما پیکان در صورت پیروزی در این بازی می تواند جای سپاهان را در رده سوم جدول بگیرد.

سایپا - ذوب آهن

یکی دیگر از بازی های 6 امتیازی امروز، این دیدار است که بین دو تیم پایین جدولی برگزار می شود. سایپا 10 امتیازی و ذوب آهن 7 امتیازی در رده های 13 و 15 جدول قرار دارند و هر دو تیم برای فاصله دریافت از پایین جدول نیازمند امتیازات کامل این بازی هستند.

هر دو تیم با 7 مساوی رکورددار کسب نتیجه مساوی در این فصل هستند و این در حالی است که ذوب آهن هنوز طعم پیروزی را در این مسابقات نچشیده است.

سایپا با 5 گل زده همراه با ماشین سازی انتهای جدولی ضعیف ترین خط حمله مسابقات را دارد. شرایط ذوب آهن در خط حمله بهتر از سایپا است اما آنها با 13 گل خورده یکی از خط دفاعی آسیب پذیری برخوردارند.

سایپا در صورت پیروزی در این بازی ممکن است در خوشبینانه ترین حالت تا رده نهم صعود کند و ذوب آهن در صورت پیروزی در این دیدار حدبیشتر می تواند تا رده سیزدهم صعود کند.

زوج خطرناک ذوب آهن دارکو بیدوف و میلاد جهانی هستند که رد پای این دو بازیکن در بیشتر گلهای این تیم دیده می شود.

آلومینیوم - گل گهر

گل گهر که هفته های متمادی صدر جدول را در اختیار داشت، حالا با 2 بازی عقب افتاده به رده هشتم تنزل پیدا کرده و آنها برای بازگشت به بالای جدول ناچارند امتیازات کامل دیدارهایی که پیش رو دارند را از آن خود کنند.

آلومینیوم نیز امروز حریف دست و پا بسته ای برای شاگردان قلعه نویی نیست چرا که آنها خود 11 امتیازی بوده و می توانند با پیروزی در این بازی هم امتیاز گل گهر شوند.

گادوین منشأ بهترین گلزن گل گهر و لیگ برتر خطرناک ترین بازیکن این تیم است و در آلومینیوم هم بازیکنی به اسم حامد پاکدل با 5 گل زده یک مهاجم خطرناک و گلزن است. ضمن اینکه از سعید باقرپسند دیگر مهاجم تیم اراکی هم به راحتی نمی توان گذشت.

گل گهر در صورت پیروزی در این بازی شانس رسیدن به رده سوم را پیدا می کند و آلومینیوم در صورت پیروزی می تواند تا رده نهم صعود کند.

نساجی - ماشین سازی

مهم ترین بازی در پایین جدول امروز در قائم شهر برگزار می شود و دو تیم نساجی و ماشین سازی در دیداری معوقه مربوط به هفته نهم به میدان می فرایند.

هر دو تیم در سراشیبی قرار داشته و می توانند با ادامه همین فرایند امتیاز گیری از گزینه های سقوط به لیگ دسته اول باشند.

ماشین سازی یکی از دو تیم جدول است که هنوز طعم پیروزی را نچشیده و با 3 امتیاز در انتهای جدول واقع شده است. آنها حتی اگر امروز در قائمشهر پیروز شوند باز هم از انتهای جدول جدا نخواهند شد.

شرایط نساجی به مراتب بهتر از ماشین سازی است اما نارضایتی هواداران پر شور قائم شهری از شرایط سرخ پوشان، کادر فنی و بازیکنان این تیم را تحت فشار قرار داده است.

قائم شهری ها در صورت پیروزی در این بازی حدبیشتر می توانند با یک پله صعود به جایگاه سیزدهم برسند.

ماشین سازی با 7 شکست بیشترین باخت در این فصل را دارد. همچنین ضعیف ترین خطوط حمله و دفعاً نیز به این تیم تعلق دارد.

برنامه بازی های هفته یازدهم و یک دیدار معوقه از هفته نهم به شرح زیر است؛

جمعه 26 دی

*سپاهان - پیکان؛ ساعت 15 ورزشگاه نقش جهان اصفهان

*سایپا - ذوب آهن؛ ساعت 15 ورزشگاه شهید دستگردی تهران

*آلومینیوم اراک - گل گهر سیرجان؛ ساعت 15 ورزشگاه امام خمینی اراک

* نساجی - ماشین سازی (معوقه از هفته نهم)؛ ورزشگاه شهید وطنی قائم شهر

دوشنبه 29 دی

* تراکتور - استقلال؛ ساعت 14:30 ورزشگاه یادگار امام تبریز

* پرسپولیس - فولاد؛ ساعت 16:40 ورزشگاه آزادی تهران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 608

به "3 بازی 6 امتیازی در بالا و پایین جدول، تلاش گل گهر برای صعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 بازی 6 امتیازی در بالا و پایین جدول، تلاش گل گهر برای صعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید