بدسلیقگی سرمربی پرسپولیس در جذب بازیکن خارجی تا چه زمانی ادامه دارد؟

به گزارش چای قند پهلو، گاهی به لیست بازیکنان خارجی که با نظر یحیی گل محمدی به پرسپولیس آمده اند، نشان می دهد که او در جذب بازیکن خارجی یک ناکام بزرگ بوده است.

بدسلیقگی سرمربی پرسپولیس در جذب بازیکن خارجی تا چه زمانی ادامه دارد؟

تیم فوتبال پرسپولیس این روز ها برای تکمیل کادر بازیکنان خود برای لیگ بیست ودوم به شدت پیگیر جذب یک مهاجم خارجی است. تا کنون بیش از پنج گزینه به پرسپولیس معرفی شده اند که هر کدام بنا به دلایلی حضورشان در تهران منتفی شده است.

اصلی ترین گزینه پرسپولیسی ها کاسیانو دیاز مهاجم تیم ویزلا پرتغال بود. بازیکنی که فرایند انتقالش به قدری طولانی شد که خاتمه مصدومیت گریبان او را گرفت و نتوانست سرخپوش گردد. آلف مانگا مهاجم تیم گویاس دیگر گزینه سرخپوشان بود که با وجود توافق اولیه، او به یکباره مبلغ درخواستی اش را افزایش داد تا حضور او نیز منتفی گردد.

شیخ دیاباته بازیکن سابق استقلال هم از جمله نفرات معرفی شده به پرسپولیس بود. مدیریت پرسپولیس با جذب او موافق بود، اما یحیی گل محمدی به علت سبک بازی کُند دیاباته، تمایلی به جذب این بازیکن نداشت.

به همین دلیل سرخپوشان هنوز امیدوارند تا بتوانند پیش از شروع لیگ بازیکن بگیرند.

این در حالی است که عملکرد یحیی گل محمدی در جذب بازیکن خارجی نشان می دهد که او تبحر خاصی در این زمینه نداشته و تمام بازیکنان خارجی که در این مدت با نظر او به پرسپولیس اضافه شده اند، نه تنها نتوانستند باری از دوش پرسپولیس بردارند بلکه با شکایت به فیفا مشکلاتی را هم برای پرسپولیس ایجاد کردند.

یحیی گل محمدی که در نیم فصل لیگ بیستم، جایگزین گابریل کالدرون شد، از همان ابتدا روی جذب دو مهاجم تاکید داشت. کریستین اوساگونا و آنتونی استوکس نفراتی بودند که با اصرار گل محمدی به جمع سرخپوشان اضافه شدند.

استوکس که تنها پس از 3 بازی از بازگشت به ایران سر باز زد و به کشورش رفت، در نهایت با حکم شکایت او پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته شد و بدهی زیادی روی دست سرخپوشان ماند.

اوساگونا هم تنها یک نیم فصل در جمع سرخپوشان بود و در تمام بازی هایی که برای پرسپولیس انجام داد، یک گل و یک پاس گل داد. از طرفی پنالتی که در جریان دربی جام حذفی از دست داد، موجب شد تا پرسپولیس از گردونه مسابقات کنار رود.

فصل پس از آن، پرسپولیس بازیکن خارجی نگرفت چرا که آن موقع طبق قانونی که برای سرخابی ها اعمال شد، جذب بازیکن خارجی امکان پذیر نبود.

پیش از لیگ بیست ویکم، اما سرخپوشان باز هم نتوانستند بازیکن خارجی بگیرند، اما در شرایطی که چند هفته از لیگ گذشته بود، خرید های عجیبی انجام دادند. دو بازیکن جوان تاجیکستانی از تیم استقلال این کشور به جمع سرخپوشان ملحق شدند.

این نفرات هفته ها به خاطر بسته بودن پنجره نتوانستند به میدان بروند، اما پس از چند هفته معطلی خاتمه برای سرخپوشان به میدان رفتند. صفروف چندان فرصت بازی پیدا نکرد. حنانوف هم که با اشتباهات عجیبش یکی از اصلی ترین دلایل شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم و حذف سرخپوشان از جام حذفی بود، چندان بازیکن مطمئنی نشان نداد.

شرزود تمیروف هم که نیم فصل به پرسپولیس اضافه شد، نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و تنها یک گل زد. عملکرد نه چندان خوب او موجب شد تا این بازیکن در لیست مازاد قرار بگیرد، اما عدم جذب یک مهاجم ششدانگ موجب شد تا گل محمدی او را بازگرداند.

این خرید های به اصطلاح نپخته نشان می دهد که گل محمدی نتوانسته در جذب بازیکن خارجی عملکرد خوبی داشته باشد. با این وجود باید دید که اصرار او برای خرید بازیکن خارجی، برای تیم مفید خواهد بود یا دوباره نیز خرید های بی کیفیت او، عواقب سنگینی را به پرسپولیس تحمیل می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1279

به "بدسلیقگی سرمربی پرسپولیس در جذب بازیکن خارجی تا چه زمانی ادامه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدسلیقگی سرمربی پرسپولیس در جذب بازیکن خارجی تا چه زمانی ادامه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید