بهره برداری از پروژه های نیمه تمام اولویت راه و شهرسازی کردستان است

به گزارش چای قند پهلو، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: کوشش در راستای به ثمر رساندن و بهره برداری از پروژه های شروع شده در سال های گذشته یکی از مهمترین اولویت های هدف گذاری شده این اداره کل برای امسال است.

بهره برداری از پروژه های نیمه تمام اولویت راه و شهرسازی کردستان است

عرفان مرادی گفت: سال گذشته 60 کیلومتر راه اصلی و بزرگراه ساخت و به بهره برداری رسید و گام های بلندی در راستای بهبود شرایط حمل و نقل جاده ای استان برداشته شده که از جمله آنها، ایجاد تحرک و شتاب مناسب به منظور ارتقای برخورداری از اندازه سطح بزرگراه و راه اصلی است.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: مشخص تکلیف و ادامه عملیات اجرایی قطعات بزرگراه کرمانشاه- میاندوآب، عملیات اجرایی چهارخطه گردنه صلوات آباد- سنندج و پیشرفت بیشتر از 85 درصد پروژه در طول سال گذشته، ایجاد تحرک در تکمیل باند دوم بیجار- دیواندره و اجرای چهارخطه سقز به بانه از جمله پروژه هایی است که امسال نیز کوشش می گردد با همت مضاعف و جذب اعتبارات لازم نسبت به ادامه عملیات اجرایی این پروژه ها با شدت وجدیت بیشتری کار گردد.

او می گوید: برای امسال، هدف گذاری این اداره کل در این زمینه سرعت بخشی و کوشش حداکثری در بهره برداری و پیشرفت مناسب فیزیکی پروژه های سنندج- مریوان، واریانت تیژتیژ- گاران، پروژه بیجار- همدان، کامیاران- سروآباد- مریوان و در حال اجرای استان است.

مرادی گفت: در بحث راه نیز کار های بزرگی شروع شده و یکی از اهداف مشخص شده در سال تازه کوشش در راستای جذب و تامین اعتبار لازم به منظور پرداخت مطالبات پیمانکاران است، ضمن اینکه نظارت جدی بر ساخت و ساز های استان انجام خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: یکی از کار هایی که سال گذشته با جدیت دنبال آن بودیم، بحث حفاظت از اراضی و برطرف تصرف از اراضی ملی بود و اقدامات مناسبی انجام شد که این مورد امسال نیز با جدیت و هماهنگی دستگاه قضا و نیروی انتظامی ادامه خواهد یافت.

او گفت: سنددار کردن اراضی ملی در استان کردستان به منظور تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از تعرض افراد سودجو از جمله اقداماتی است که از اولویت های هدف گذاری شده به شمار می رود.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: پیگیری مسائل حوزه شهرسازی از جمله تصویب طرح های تفصیلی و ناحیه ای، جلسات کارگروه های تخصصی امور زیربنایی، کمیسیون ماده 5، اطلاع رسانی مصوبات کمیسیون سیما و منظر و تصمیم گیری های لازم به منظور بهبود فضای شهری از دیگر اولویت های این اداره کل در امسال است.

خبرنگاران کردستان سنندج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1226

به "بهره برداری از پروژه های نیمه تمام اولویت راه و شهرسازی کردستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از پروژه های نیمه تمام اولویت راه و شهرسازی کردستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید