اخبار مجلس

بهره برداری از پروژه های نیمه تمام اولویت راه و شهرسازی کردستان است

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: کوشش در راستای به ثمر رساندن و بهره برداری از پروژه های شروع شده در سال های گذشته یکی از مهمترین اولویت های هدف گذاری شده این اداره کل برای امسال است.

17 خرداد 1401

مجوز مجلس برای اعتبار 19 هزار میلیاردی تأمین سهم قیر دستگاه های اجرایی

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز ساز و کار تامین قیر رایگان برای دستگاه های اجرایی در سال 1401 را معین کردند.

16 خرداد 1401

بدون اجرای کامل سیاست واردات در مقابل صادرات، رونق مالی ایجاد نمی گردد

رئیس اتاق قم گفت: اعضای اتاق در جلسات و کمیسیون های تخصصی و حرفه ای حضور پررنگ داشته و بنا بر تخصص خود در کمیسیون های حرفه ای اتاق حضور مستمر دارند به طوری که در امسال باوجود کرونا قریب به 230 جلسه کارشناسی و کارگروه در زمینه های توسعه صادرات، شورای گفتگوی...

2 اردیبهشت 1401

مشمولان متاهل کارت معافیت سربازی را به صورت رایگان دریافت می نمایند

تهران (پانا) - نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 مجلس گفت نمایندگان در راستای حمایت و استحکام کانون خانواده و تشویق به فرزندآوری در نشست امروز تلفیق مصوب کردند، مشمولان متاهل دارای دو فرزند و بیشتر که بالای 30 سال دارند، بتوانند در سال آینده کارت...

24 فروردین 1401

شهردار تهران در اسرع وقت لایحه احیای بافت فرسوده با رویکرد منطقه ها جنوبی شهر تهران را ارائه کند

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بافت فرسوده برای مرکز یک بحران جدی است، گفت: شهردار تهران در اسرع وقت لایحه احیای بافت فرسوده را با رویکرد توجه به جنوب شهر تهران ارائه کند.

21 فروردین 1401

بازگشایی معبر 12 متری حصارک به امام زاده محمد(ع)

رئیس کمیسیون شهرسازی و حقوقی شورای اسلامی شهر کرج گفت: معبر 12 متری حصارک به امام زاده محمد(ع) پس از سال ها بازگشایی شد.

6 اسفند 1400

معین تکلیف وزارت بهداشت برای تزریق دُز سوم واکسن کرونای مسافران

تهران (پانا) - مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه شماره 4 خود مواردی را در خصوص تجویز دُز سوم واکسن کووید19 و واکسن مسافران مطرح نمود.

11 آذر 1400

میرکاظمی: همه در برابر بودجه دریافتی پاسخگو می شوند

تهران (پانا) - رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید یکی از اهداف اصلی از اصلاح ساختار بودجه 1401 این است که جداول و توافقنامه ها به گونه ای تنظیم شود که استان ها و دستگاه ها برابر منابع و اختیارات پاسخگو باشند.

27 آبان 1400

گزارش های استدلالی شورای نگهبان درباره مصوبات مجلس

تهران (پانا) - مجموعه تازه گزارش های علمی پژوهشکده شورای نگهبان با موضوع استدلال های اعضای این شورا درباره مصوبات مجلس شورای اسلامی و اساسنامه های دولتی منتشر شد.

9 آبان 1400

فوتبال قهرمانی دختران نوجوان و جوان آسیا لغو شد

تهران (پانا) - کنفدراسیون فوتبال آسیا از لغو مسابقات جام ملت های بانوان زیر 20 سال آسیا ازبکستان 2022 و جام ملت های بانوان زیر 17 سال آسیا اندونزی 2022 اطلاع داد.

10 مرداد 1400

اطلاعیه پلیس درباره جریمه یک میلیونی خودرو های غیربومی

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای از هموطنان خواست با توجه به موج پنجم کرونا، از سفر های غیرضروری بپرهیزند.

10 مرداد 1400

درباره تشکیل دولت به توافق نرسیم لبنان وارد مرحله خطرناک می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، قاسم هاشم نماینده فراکسیون توسعه و آزادی در مجلس لبنان درباره عدم دست یابی به توافق در زمینه تشکیل دولت جدید در این کشور هشدار داد.

2 تیر 1400

واکنش کنایه آمیز نایب رئیس مجلس به قیمت شکر

خبرنگاران : نایب رئیس مجلس گفت: قیمت فعلی ⁧‫شکر‬⁩، متناسب با ⁧‫دلار‬⁩ 45 هزار تومانی است.

30 خرداد 1400

زلزله کرونایی در پایتخت

نقشه کرونایی ایران همچنان قرمز است. نقشه ای که 301 شهر آن در شرایط قرمز قرار دارند و 95 شهر آن در شرایط نارنجی. در این میان ویروس کرونا در تهران سهمگین تر از گذشته در حال جولان دادن است؛ تا آنجا که به گفته علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا...

11 خرداد 1400

متولدین 1400 سهامدار بورس می شوند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان آنالیز گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1400 به منظور تامین نظر شورای نگهبان در بعضی از بند های تبصره 4 و 2 اصلاحاتی اعمال کردند.

23 فروردین 1400

دریای خزر از نظر نفت و گاز جزو مناطق بکر دنیا است ، شروع عملیات اکتشاف نفت و گاز در شمال کشور خبرنگاران

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: پس از انجام مراحل مطالعاتی و زمین شناسی با مکان یابی اجرا شده اولین دستگاه دکل حفاری وارد گلستان شده است و بزودی دومین دکل حفاری نیز وارد استان می گردد.

4 فروردین 1400

کشمکش دولت و مجلس بر سر بودجه؛ تاوان افزایش هزینه ها را چه کسی خواهد داد؟

دبیر کمیسیون تلفیق مجلس می گوید، این کمیسیون کوشش خواهد نمود که بودجه عمرانی سال آینده که در حال حاضر 104 هزار میلیارد تومان است، بیش از 50 درصد افزایش دهد تا صرف توسعه متوازن زیرساخت ها گردد، این در حالیست که هم اکنون نیز دولت با کسری بودجه بسیار شدیدی...

2 اسفند 1399

عواقب تعجیل در تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه

یکی از اولین طرح هایی که در دوره مجلس یازدهم در کمیسیون اقتصادی اعلام وصول شد طرح اقتصادیات بر عایدی سرمایه بود که باهدف کاهش منافع و افزایش هزینه های سوداگری در بازار دارایی ها ازجمله بازار مسکن، ارز، طلا، سکه، خودرو و امثالهم تنظیم شده بود.

2 اسفند 1399

زاکانی: 200 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه بیش از 200 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم که تصمیم مجلس ساماندهی این شرایط است.

25 بهمن 1399

دوئل انتخاباتی آمریکا، دردسرهای تازه ترامپ برای جمهوریخواهان

خبرنگاران، گروه بین الملل - شبنم شکوهی: بخش دوم- نتیجه نهایی انتخابات سنای جورجیا که از ساعاتی پیش آغاز و تا پاسی از شب ادامه می یابد، با انتها مهلت رأی دهی و بسته شدن حوزه های رأی گیری اعلام می شود. از آنجا که نتیجه این انتخابات می تواند در دو سال نخست...

23 بهمن 1399
تعداد: (41)