تاکید فرامرزیان بر حضور بازرس در ساختار هیأت های ورزشی

به گزارش چای قند پهلو، معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ورزش و جوانان گفت: حضور بازرس در ساختار هیأت های ورزشی کم هزینه ترین و مدنی ترین راه برای حسابرسی مالی، هیات های ورزشی است.

تاکید فرامرزیان بر حضور بازرس در ساختار هیأت های ورزشی

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ورزش و جوانان، ژاله فرامرزیان در نشست مشترک روسای فدراسیون های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک، گزارشی از فعالیت های مالی فدراسیون های ورزشی و شرایط پرداختی های وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون ها ارائه کرد و گفت: تا به امروز 70 درصد از اعتبارات فدراسیون ها را پرداخت کرده ایم.

وی با ارائه گزارش عملکرد مالی فدراسیون ها گفت: موضوعی که در این خصوص بسیار اهمیت دارد، حسابرسی هیأت های ورزشی توسط دیوان محاسبات است و از آنجایی که تعداد هیأت های ورزشی بسیار زیاد است و در توان هیچ هیأت ورزشی و ادارات ورزش و جوانان استانی نیست که این عملیات را مدیریت کنند، ما قبلا پیش نویس پیشنهادی ساختار هیأت ها را به معاونت قهرمانی ارائه کرده ایم.

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: حضور بازرس در ساختار هیأت های ورزشی کم هزینه ترین و مدنی ترین راه برای حسابرسی مالی هیات های ورزشی است.

وی همچنین اظهار کرد: بر اساس مصوباتی که به ما ابلاغ می شود گزارش های مالی فدراسیون ها باید برای ما ارسال شود و پرداخت ها بر اساس این گزارش های مالی به فدراسیون ها انجام می شود و چنانچه فدراسیونی گزارش ها را برای ما ارسال نکند از پرداخت ها بی نصیب می ماند.

فرامرزیان از راه اندازی حسابداری تعهدی بر خط خبر داد و گفت: این موضوع بر اصل شفافیت فعالیت های مالی استوار است و کل اطلاعات مالی باید به صورت برخط روی سامانه ما قرار بگیرد.

وی خاطرنشان ساخت: شرایط گزارشات مالی بر خط چند فدراسیون به صورت پایلوت اجرا شده و همه فعالیت های مالی این فدراسیون ها در قالب نرم افزاری قابل رصد است که امیدوارم با همکاری و مساعدت همه فدراسیون ها بتوانیم تا انتها سال عملیات حسابداری تعهدی و برخط را برای فدراسیون های ورزشی انجام دهیم.

معاون توسعه مدیریت وزارت ورزش و جوانان به تشریح سامانه جامع مبین (پایگاه اطلاعات ورزش کشور) پرداخت و گفت: آن چیزی که در این سامانه مورد نظر است؛ مروری بر پایگاه سرمایه انسانی ورزش کشور، گزارش آماری گواهینامه های آموزشی، گزارش آماری احکام قهرمانی و شرایط تایید آن ها، معرفی صفحات عمومی سامانه مبین به مخاطبان، برنامه های پیش رو و اقدامات و انتظارات از فدراسیون ها است. همچنین این سامانه با ارائه آمار ورزشکاران، قهرمانی ها، گواهینامه ها و... رکن مهمی برای دفاع از بودجه ورزش کشور خواهد بود.

وی به موضوع آمایش سرزمین اشاره کرد و گفت: از سه سال پیش آمایش سرزمین را آغاز کردیم و معتقدیم بحث ورزش قهرمانی باید در کشور بر اساس یک رویکرد و برنامه مبتنی بر آمایش سرزمین باشد. اقداماتی که ما در این خصوص انجام دادیم بسیار مفصل است که در اختیار همه فدراسیون ها قرار می دهیم و انتظار داریم فدراسیون ها نیز با ارائه نظرات و نکات کارشناسی خود ما را در این راه یاری کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 613

به "تاکید فرامرزیان بر حضور بازرس در ساختار هیأت های ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید فرامرزیان بر حضور بازرس در ساختار هیأت های ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید