تیم سوم را به بازیهای آسیایی می فرستم، مثل بعضی با وزیر نمی بندم!

به گزارش چای قند پهلو، به گزارش خبرنگاران، علیرضا دبیر در پایان مجمع کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران گفت: من از بازی های آسیایی شروع می کنم. طوری تربیت شدم که آخرتم را بخاطر دنیای کسی نفروشم. امیدوارم همه نیز همنیطور باشند. حرف هایی در مجمع زدم که خدا خوشش بیاید. اگر کشتی من در 25 سالگی تمام شد بخاطر این بود که مرا به زور با کتف خراب به بازی های آسیایی بردند. من در 25 سالگی پیشکسوت شدم و فرق من با روسای دیگر این است که درد این ورزش را کشیده ام.

تیم سوم را به بازیهای آسیایی می فرستم، مثل بعضی با وزیر نمی بندم!

وی افزود: با کشتی گیران صحبت کردم 99 درصد می خواهند به مسابقات جهانی بفرایند نه بازی های آسیایی. اگر حرفی زدم چون دوست داشتم اعضای هیات اجرایی کمیته المپیک عوص شوند، این افراد زمانی انتخاب شدند که رییس فدراسیون بودند و حالا که نیستند باید جای خود را به روسای دیگر بدهند.

دبیر گفت: دو دو تا چهار تا کنید؛ در بودجه 35 میلیاردی کمیته در سال 96، بودجه کشتی 7 میلیارد بوده که می شود یک هفتم اما امروز گفتند بودجه کمیته 216 میلیارد است اما با کشتی 8 میلیارد تفاهم امضا کردند که یک سی پنجم می شود. بعد چطور توقع دارند کشتی نتیجه بگیرد؟ آیا حق کشتی که در المپیک بار اصلی را بر دوش می کشد این است؟ تمام حرف من این است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته شد زمانیکه نایب رییس کمیته المپیک بودید اجازه نمی دادید به فدراسیون رسول خادم بودجه بدهند گفت؟ من دی سال 96 بیرون آمدم و کاندیدا هم نشدم. بودجه کشتی 5 میلیارد در سال 96 بود اما سال 97 که دوستان بودند بودجه کشتی را 2 میلیارد کردند و اسناد آن هم موجود است. غیر واقع حرف زدند. چطور دوره ای که آقای خادم بود بودجه کشتی یک هفتم بودجه کمیته بود و الان یک سی و پنجم شده است؟ بعد به من بی سواد گفتند. مهم این است برای خدا حرف بزنیم.

رییس فدراسیون کشتی افزود: وقتی المپیک تمام شد صالحی امیری من را بغل کرد و گفت من دیر فهمیدم حق کشتی بیشتر از این هاست . من مثل برخی نیستم هر کسی وزیر شود با او ببندم.

وی درباره تشنج در جلسه امروز گفت: این ها بحث کارشناسی است مثلا اگر آقای تیشه گران اعتراضکرد گفتم فدراسیونت اصلا عضو مجمع نیست.

دبیر در پاسخ به این سوال که آیا در اعتراض به موارد مطرح شده و بودجه ناکافی قصد دارد تیم دوم خود را به بازیهای آسیایی بفرستد گفت: سوال بسیار خوبی مطرح کردید. با این بودجه تیم سوم را به بازی های آسیایی می فرستیم و نفرات اصلی به مسابقات جهانی می فرایند. بازیهای آسیایی اولویت ما نیست چرا که پول نداریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1212

به "تیم سوم را به بازیهای آسیایی می فرستم، مثل بعضی با وزیر نمی بندم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم سوم را به بازیهای آسیایی می فرستم، مثل بعضی با وزیر نمی بندم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید