حملات هکری اخیر به شبکه های دولتی آمریکا

به گزارش چای قند پهلو، دولت آمریکا تایید کرد، کمپین حملات هکری اخیر شبکه های دولتی اش را تحت تاثیر قرار داده و این حملات قابل توجه و مستمر بوده اند.

حملات هکری اخیر به شبکه های دولتی آمریکا

خبرگزاری رویترز اخیرا به نقل از منابع مطلع گزارش داد، هکرهایی که گمان می رود برای روسیه کار می نمایند، ترافیک ایمیلی در وزارت های خزانه داری و بازرگانی را تحت نظر گرفته اند.

اف بی آی، آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها، و دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا در بیانیه ای مشترک گفتند: این یک شرایط در حال توسعه است و در حالی که ما برای درک کامل این کمپین حملات هکری به کار خود ادامه می دهیم، می دانیم که این اقدام بر شبکه های داخل دولت فدرال تأثیر گذاشته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: طی چند روز گذشته اف بی آی، آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها و دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا از یک کمپین امنیت سایبری قابل توجه و مستمر مطلع شدند. اف بی آی در حال تحقیق و جمع آوری اطلاعات است تا عاملان این تهدید را شناسایی کند، آنها را تحت پیگرد قرار دهد و کمپین آنها را مختل سازد.

در این بیانیه مشترک آمده است: اف بی آی، آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها، و دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا یک گروه همکاری سایبری متحد تشکیل داده اند تا واکنش دولت آمریکا به این مساله را هماهنگ نمایند.

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز سه شنبه تور اروپایی خود را نیمه کاره گذاشت و برای رسیدگی به این حملات سایبری به واشنگتن بازگشت. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 565

به "حملات هکری اخیر به شبکه های دولتی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات هکری اخیر به شبکه های دولتی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید