دانستنی هایی درباره مهاجرت که شگفت زده خواهید شد

به گزارش چای قند پهلو، حقایقی از مهاجرت

مهاجرت یا همان واژه Immigration یک جنبش بین المللی از مردم یک کشور به مقصدی است که آن ها در آن کشور بومی نبوده و تابعیت آنجا را ندارند. آن ها به عنوان ساکنان دائمی یا موقت در کشور مقصد مشغول به کار شده و معمولا آن ها را به عنوان خارجی می شناسند. با توجه به موارد مالی تحقیقات نشان داده که مهاجرت برای هر دو کشور دریافت کننده و فرستنده مفید می باشد. بر اساس تحقیقات به طور متوسط مهاجرت تاثیرات مثبت مالی دارد البته که این در شرایطی است که مهاجران بر بومیان کم مهارت آن کشور تاثیر داشته باشند. در این مطلب با خبرنگاران همراه شوید تا حقایقی از مهاجرت که احتمالا شگفت زده خواهید شد را با هم بخوانیم.

دانستنی هایی درباره مهاجرت که شگفت زده خواهید شد

حقایقی از مهاجرت در مورد تاریخچه تصویب قوانین

 1. تقریبا امروزه به ازای هر 100 نفر یک نفر در سراسر دنیا از خانه و کشورش آواره شده است. این مقدار بیشترین تعداد از سال 1951 تا به امروز است.
 2. در سال 2016 تعداد پناهندگان مسلمان به ایالات متحده بیش از مسیحیان بوده است. 46 درصد از پناهندگان مسلمان و 44 درصد از آن ها مسیحی بوده اند.
 3. در سال 1819 کنگره ایالات متحده قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن تمام کسانی که به این کشور وارد می شدند می بایست نام، سن و شغل خود را اعلام می کردند. این را می توان نخستین قانون در مورد مهاجرت دانست که توسط دولت فدرال اجرایی شده است.
 4. بین 40 تا 50 درصد از مهاجران غیرقانونی که در ایالات متحده ساکن هستند بدون مجوز از مرز این کشور عبور ننموده اند. این افراد معمولا ویزای قانونی به عنوان کارمند، دانشجو یا ویزای توریستی داشته اما زمانی که اعتبار ویزای ان ها به خاتمه رسیده به کشور خود بازنگشته اند.

حقایقی از مهاجرت در مورد قوانینی برای مهاجران غیرقانونی

 1. سطح بالایی از مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده در دهه 1940 شروع شد. جنگ دنیای دوم به گونه ای کمبود نیروی کار ایجاد کرد که منجر به راه اندازی برنامه براسرو (Bracero) در سال 1942 گشت. بر اساس این برنامه کارگران از مکزیک وارد شده و قرار بود زمانی که دیگر نیازی به آن ها نبود به کشورشان بازگردند. با این حال پس از خاتمه این برنامه در سال 1964 بسیاری از کارگران مکزیکی به صورت غیرقانونی به ایالات متحده بازگشته تا برای کارفرمایان قبلی خود کار نمایند.
 2. متنوع ترین جمعیت از مهاجران در بریتانیا واقع شده است.
 3. با اینکه از سال 2009 تعداد مهاجران غیرقانونی که وارد ایالات متحده شده اند ثابت بوده اما تعداد نوزادانی که از این مهاجران متولد شده اند از 330300 نفر به 275 هزار کاهش یافته است.
 4. مدت کوتاهی پس از تصویب قانون اساسی در ایالات متحده، به دلیل وجود تعداد زیاد مهاجران آلمانی، پیشنهادی برای چاپ تمام قوانین فدرال به زبان های انگلیسی و آلمانی ارائه شد. جالب است بدانید که تنها یک رای باعث شد تا این پیشنهاد در مجلس نمایندگان شکست بخورد.

حقایقی از مهاجرت در مورد تعداد مهاجران

 1. کسانی که از کشور فرانسه مهاجرت نموده اند، بیش از همه در تعداد بسیار زیادی از کشورهای مختلف در سراسر دنیا زندگی می نمایند.
 2. تا سال 1970 تعداد مهاجران مرد به ایالات متحده بیش از مهاجران زن بوده است. اما در سال 2012 زنان بیش از 51 درصد از مهاجران ایالات متحده را به خود اختصاص داده اند.
 3. حدود 60 درصد از مهاجرانی که در حال حاضر در ایالات متحده ساکن می باشند قبل از سال 2000 وارد این کشور شده اند.
 4. هر دو رییس جمهور ایالات متحده به نام های ویلیلام هوارد تافت (William Howard Taft) و وودرو ویلسون (Woodrow Wilson) قوانینی را تصویب نموده که مهاجران را مجبور می کرد تا برای زندگی در این کشور حتما می بایست آزمون های خواندن و نوشتن را بتوانند بگذرانند.
 5. در حال حاضر حدود 904 هزار مهاجر در ایالات متحده وجود داشته که به عنوان LGBT شناخته می شوند.

حقایقی از مهاجرت در مورد شرایط خاص بعضی کشورها

 1. هر کسی که مایل باشد شهروندی کشور اتریش را دریافت کند می بایست حداقل به مدت 15 سال به طور مستمر در این کشور اقامت داشته و شهروندی خود در کشورهای دیگر را کنار بگذارد.
 2. در سال 2012 تعداد 33 درصد از عظیمسالان مکزیکی که تجربه زندگی در ایالات متحده را داشتند اعلام کردند که زندگی در ایالات متحده نه بهتر و نه بدتر از زندگی در مکزیک می باشد. از سوی دیگر 35 درصد افراد اعلام نموده اند که زندگی در ایالات متحده بهتر از مکزیک می باشد.
 3. از سال 2010 کمی بیش از 21 درصد از کل جمعیت کانادا توسط خارجی ها متولد شده است.
 4. کالیفرنیا، تگزاس، نیوجرسی، فلوریدا، نیویورک و ایلینویز در حدود 59 درصد از جمعیت مهاجران غیرقانونی را در سال 2014 در خود جای داده بوده اند.
 5. کمتر از 2 درصد از مهاجرانی که تا به امروز وارد جزیره الیس (Ellis Island) شده و درخواست ورود به ایالات متحده را کردند، رد شده اند.

حقایقی از مهاجرت در مورد استعدادهای مهاجران

 1. دانمارک به عنوان کشوری که از مهاجران استقبال کند شناخته نمی گردد. در این خصوص حتی حزب راست گرای دانمارک در وبسایت خود اعلام نموده که: دانمارک کشور مهاجر پذیری نبوده و نخواهد بود، بنابراین ما تبدیل شدن به یک جامعه چند ملیتی را نخواهیم پذیرفت.
 2. برنده های شش جایزه نوبل در سال 2016 در زمینه های شیمی، فیزیک و اقتصاد همگی از مهاجران بودند.
 3. در حالی که تعداد تولدها نسبت به تعداد زنان از سال 1970 در ایالات متحده کاهش یافته است، اما تعداد نوزادهای متولد شده توسط زنان مهاجر افزایش یافته. این بدان معنی است که جمعیت ایالات متحده از سال 1970 به دلیل تولد نوزادهای مهاجران افزایش یافته است.
 4. قانون مهاجرت ایالات متحده در سال 1921 برای اولین بار تعداد مهاجران به این کشور در هر سال را محدود کرد. علاوه بر این بر اساس این قانون معین شده بود که به طور جداگانه از هر کشور چه تعدادی از افراد می توانند وارد شوند. در سرشماری سال 1910 در ایالات متحده کمتر از 3 درصد را خارجی ها تشکیل می داده اند.

حقایقی از مهاجرت در مورد کشور اسکاندیناوی

 1. یک کتاب منجر به مهاجرت عظیم مردم اسکاندیناوی به ایالات متحده گشت. اول راینینگ (Ole Rynning) که مردی اسکاندیناویایی بود، اطلاعاتی حقیقی و محاسبه شده را برای دهقانان و روستاییان نوشت. این اطلاعات شامل زمان کاشت محصولات، مشاوره و مبارزه با انواع بیماری ها بوده است. این کتاب الهام بخش بسیاری از مردم اسکاندیناوی برای مهاجرت به ایالات متحده نهاده شد تا حدی که بسیاری از بچه ها اسکاندیناوی آن را به عنوان اولین متن در زندگی خود خوانده اند.
 2. در سال 2016 ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی تعداد بیشتری مهاجر و پناهنده را در خود جای داده بود.
 3. در حدود 60 درصد از جمعیت کشور سوریه از خانه های خود آواره شده و مهاجرت نموده اند.
 4. جالب است بدانید که در حدود 40 درصد از آمریکایی ها دارای یک جد مشترکی بوده که به وسیله جزیره الیس وارد ایالات متحده شده است.
 5. آمارها نشان می دهد که در سال 2014 میزان 17 درصد از نیروی کار غیر نظامی در ایالات متحده را مهاجران تشکیل می داده اند.

حقایقی از مهاجرت در مورد مهاجران غیرقانونی

 1. از سال 2009 تا 2013 در حدود 7.8 میلیون مهاجر غیرقانونی وارد ایالات متحده شده است. پنج کشوری که بیشترین مهاجر از این نوع را دارند مکزیک با 56 درصد، گواتمالا با 6 درصد، السالوادور با 4 درصد، هندوراس با 3 درصد و چین با 3 درصد می باشد.
 2. در سال 2014 در حدود 29 درصد از ماجران ایالات متحده در سن 25 سالگی و دارای مدرک لیسانس یا بالاتر از آن بوده اند. این میزان در مقایسه با جمعیت 30 درصدی آمریکایی ها با همین ویژگی ها است.
 3. بین سال های 2008 تا 2015 در حدود 198500 کودک بدون سرپرست به اروپا مهاجرت نموده اند. جالب است که 48 درصد از ان ها به تنهایی در سال 2015 وارد شده اند.
 4. با توجه به ذهنیت های شدید ضد ژاپنی در طول جنگ دنیای دوم، در حدود 120 هزار نفر از مهاجران ژاپنی در آمریکا بدون محاکمه در اردوگاه ها بازداشت شدند.
 1. در سال 2009 ژاپن قانونی را تصویب کرد که به ازای هر مهاجر آمریکای لاتین که در حال حاضر مشغول به کار نبوده 3 هزار دلار و به ازای هر کدام از اعضای خانواده آن 2 هزار دلار ارائه می نماید. این در شرایطی است که فرد مهاجر به کشور خود بازگشته و پس از ان نیز هرگز به ژاپن وارد نگردد.
 2. اولین مهاجرت ثبت شده از چین به ایالات متحده مربوط به یک مرد چینی و در سال 1820 بوده است.

منبع: www.factretriever.com

منبع: الی گشت
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 145

به "دانستنی هایی درباره مهاجرت که شگفت زده خواهید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانستنی هایی درباره مهاجرت که شگفت زده خواهید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید