دیوان عالی پنسیلوانیا شکایت ترامپ را بی اعتبار کرد

به گزارش چای قند پهلو، دیوان عالی پنسیلوانیا شکایت کارزار انتخاباتی ترامپ با هدف ابطال بیش از هشت هزار رای پستی در فیلادلفیا را رد نموده است. در همین حال، ایالت میشیگان رسما نتایج را به نفع بایدن تایید کرد.

دیوان عالی پنسیلوانیا شکایت ترامپ را بی اعتبار کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز شنبه یک قاضی آمریکایی شکایت کمپین ترامپ که به دنبال ابطال آرای پستی در پنسیلوانیا بود، رد کرد. براساس ادعای تیم ترامپ، در این ایالت بیش از 682 هزار رای به صورت غیرقانونی داده شده است.

دیوان عالی پنسیلوانیا دوشنبه خاطرنشان کرد: با رعایت اصول و به دلایلی که به تفصیل در خصوص آنها بحث شد، ما نتیجه گرفتیم که قوانین انتخاباتی، مسوولان انتخابات را به رد برگه های رای پستی یا غیابی که به وسیله منتخبین واجد شرایطی که روی پاکت نامه را امضا نموده اند اما نام، آدرس و تاریخ را ننوشته اند، ملزم نمی کند چون تخلف یا تقلبی رخ نداده است.

این دیوان همچنین دستوری مبنی بر ابطال 2349 رای پستی در یک بخش پنسیلوانیا را باطل خاطرنشان کرد. دونالد ترامپ که هنوز به شکست در انتخابات اذعان ننموده است، شکایاتی را در چندین ایالت به جریان انداخته است. تیم او دوشنبه همچنان متعهد شد تا نبرد حقوقی را تا تضمین اینکه تمام آرای اخذ شده قانونی بودند، ادامه دهد.

در همین حال، مقام های انتخاباتی ایالت میشیگان رسما نتایج رای گیری سوم نوامبر را تایید کردند و 16 رای الکترال این ایالت را به جو بایدن دادند. به گفته فرماندار میشیگان، جو بایدن در آرای مردمی هم با اختلاف 154 هزار رای از دونالد ترامپ جلوتر نهاده شد.

روز آدینه ایالت جورجیا هم رسما جو بایدن را برنده انتخابات در این ایالت خاطرنشان کرد و 16 رای الکترال این ایالت را به او داد. با این حال ترامپ می گوید که این گام مرحله ای است و وعده داد تا به پیگیری حقوقی خود ادامه دهد. بایدن با کسب 306 رای الکترال، آرای لازم برای رسیدن به ریاست جمهوری را به دست آورده است.

در همین حال رئیس اداره کل خدمات عمومی آمریکا (جی اس ای)، در نامه ای رسما جو بایدن را به عنوان پیروز انتخابات شناخته و خبر داده که آماده شروع فرایند رسمی انتقال قدرت است. ترامپ هم در رشته توئیتی با تایید این مطلب گفت که دستور داده تا مقدمات مرسوم و لازم شروع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 504

به "دیوان عالی پنسیلوانیا شکایت ترامپ را بی اعتبار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عالی پنسیلوانیا شکایت ترامپ را بی اعتبار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید