رئیس جمهور آمریکا بازنده سال است

به گزارش چای قند پهلو، نشریه معروف اشپیگل آلمان روز پنجشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را بازنده سال معرفی کرد.

رئیس جمهور آمریکا بازنده سال است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نشریه معروف اشپیگل آلمان روز پنجشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را بازنده سال معرفی کرد.

پایگاه اینترنتی هیل در مقاله ای به قلم سلین کاسترونوو نوشت: نشریه معروف اشپیگل آلمان روز پنجشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را بازنده سال معرفی کرد. این اقدام نشریه اشپیگل در همان روزی رخ داد که مجله تایم، جو بایدن و کامالا هریس را به عنوان چهره های سال معرفی کرد.

رولاند لز رئیس دفتر واشنگتن اشپیگل و رالف نوکرخ خبرنگار این نشریه که در برلین مستقر است، در مقاله خود با عنوان بازنده سال، ترامپ را به عنوان فردی معرفی کردند که دغدغه او هرگز مصلحت مشترک نبود، بلکه دغدغه او فقط یک چیز بود: خودش.

در بخشی از این مقاله آمده است هیچ چیز تحت مدیریت ترامپ، عادی نبود. او از پذیرفتن شکست خودداری می کند و در عوض از تخلفات گسترده انتخاباتی سخن به میان می آورد، هرچند هیچ شواهدی برای اثبات این ادعا وجود ندارد. البته این موضوع به هیچ وجه شگفتی آفرین نیست. ریاست جمهوری ترامپ همانطور که آغاز شد، اکنون هم به همان شکل انتها می یابد، به دور از فروتنی و شأن و احترام.

بسیاری از خروجی های مهم رسانه ای در تاریخ هفتم نوامبر، بایدن را به عنوان پیروز انتخابات پیش بینی کردند. این در حالی است که ترامپ از آن زمان تا کنون از پذیرش شکست خودداری کرده است و بار ها ادعا های بی اساس خود را با موضوع تخلف گسترده رای دهندگان، تکرار می کند و این اقدام را بخشی از تلاش های دموکرات ها برای دزدیدن انتخابات از او می داند.

بعد از برگزاری انتخابات آمریکا، تیم حقوقی ترامپ، دعوایی قانونی را در چند ایالت آغاز کرده است تا بدین ترتیب، نتایج انتخابات را به چالش بکشاند و ادعای تخلفات انتخاباتی را مطرح کند. تا کنون چند مورد از این شکایت ها، توسط مقامات دادگاهی رد شده اند، زیرا شواهد کافی به دادگاه ارائه نشده بود.

انتشار این مقاله اشپیگل در حالی است که نشریه تایم عصر پنجشنبه در مقاله ای، بایدن و هریس را به عنوان چهره های سال معرفی کرد. در این مقاله همچنین به چالش هایی اشاره شده است که این دو نفر پس از آغاز دولت، با آن ها روبرو خواهند شد، از جمله شیوع گسترده ویروس کرونا در سرتاسر آمریکا، و همچنین پیروزی تاریخی هریس به عنوان نخستین آمریکایی آفریقایی تبار، نخستین زن، و نخستین آمریکایی آسیای جنوبی که سمت معاون رئیس جمهور را احراز می کند.

مردم آلمان همواره دیدگاهی نامطلوب در قبال ترامپ داشته اند. نظرسنجی های مرکز پژوهش های پیو که در ماه ژانویه صورت گرفت نشان داد تقریبا از هر چهار نفر در آلمان، سه نفر به رئیس جمهور آمریکا اعتماد ندارند. مردم سوئد، فرانسه، اسپانیا و هلند نیز چنین دیدگاهی داشتند.

ترامپ پیش از آنکه در سال 2016 عنوان چهره سال مجله تایم را از آن خود کند، به شدت خواهان کسب چنین عنوانی بود. وی یک سال قبل از برنده شدن این جایزه و زمانی که آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به عنوان چهره سال معرفی شد، از او انتقاد کرد و گفت مرکل در حال ویران کردن آلمان است.

ترامپ در تاریخ 9 دسامبر سال 2015 در توییتی نوشته بود به شما گفتم که مجله تایم، هرگز مرا به عنوان چهره سال معرفی نخواهد کرد، با وجود آنکه من (فردی) مطلوب و بزرگ هستم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 540

به "رئیس جمهور آمریکا بازنده سال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور آمریکا بازنده سال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید