روش پوست کندن زنجبیل

به گزارش چای قند پهلو، آیا نیازی به کندن پوست زنجبیل وجود دارد؟ نه واقعاً، ولی ممکن است برای زیباتر کردن غذای خود بخواهید این کار را انجام بدهید. من دوست دارم پوست زنجبیل را با لبه یک قاشق جدا کنم. پوست زنجبیل تازه آن قدر نازک است که شما اصلاً نیازی به جدا کردن آن ندارید.

روش پوست کندن زنجبیل

به گزارش خبرنگاران به نقل از ویکی 5040، زنجبیل های کهنه تر، نظیر آن هایی که معمولاً در بقالی ها پیدا می کنید، پوست محکم تری شبیه کاغذ دارند که شاید بخواهید آن را جدا کنید. اگر زنجبیل را برای مدتی آویزان کنید یک مقدار چروک می خورد که به راحتی پوست آن با قاشق جدا نمی گردد. شما برای پوست کندن آن به یک چاقوی میوه خوری احتیاج خواهید داشت.

کندن پوست زنجبیل با قاشق

یک تکه ریشه زنجبیل را محکم در یک دست و قسمت گودی قاشق را محکم در دست دیگر نگه دارید. (دقت داشته باشید که شما می توانید یک تکه زنجبیل را جدا نموده و فقط پوست آن قسمت را جدا کنید) لبه یک قاشق را روی پوست زنجبیل بکشید تا پوست آن را جدا کنید. کار پوست کندن زنجبیل را تا آنجا که فکر می کنید به آن احتیاج دارید ادامه دهید. (زنجبیل اگر با پوست نگه داری گردد، مدت بیشتری تازه خواهد ماند.

قطعه قطعه کردن و بریدن زنجبیل به شکل چوب کبریت

1. زنجبیل بافتی کاملاً رشته ای دارد. این رشته ها در راستای ریشه زنجبیل و تکه های آن است. قسمت پوست کنده شده آن را از سرتاسر بافت رشته ای قطعه قطعه کنید تا دوایری سکه مانند به دست بیاید.

خرد کردن یا ریز کردن زنجبیل

اگر دستور تهیه شما به زنجبیل خردشده یا ریز شده احتیاج دارد، زنجبیل های چوب کبریتی را که در قسمت قبلی آماده نموده بودید به صورت عرضی برش دهید.

رنده کردن زنجبیل

راحت ترین راه رنده کردن زنجبیل این است که یک تکه از آن را در پلاستیک پیچیده و در فریزر قرار دهید و زمانی که به زنجبیل رنده شده احتیاج داشتید آن را از فریزر خارج کنید و پوست آن قسمتی را که می خواهید بتراشید (درصورتی که می خواهید، این کار واقعاً لازم نیست) و با رنده ریز زنجبیل را رنده کنید. همان گونه که در موقع قطعه قطعه کردن زنجبیل انجام دادیم، آن را به صورت عرضی و از سرتاسر بافت رشته ای رنده کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 433

به "روش پوست کندن زنجبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش پوست کندن زنجبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید