لاوروف: تحریم های جدید اروپا را بی پاسخ نخواهیم گذاشت

به گزارش چای قند پهلو، وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا در حال اعمال محدودیت های جدید علیه دسترسی کالاهای روسیه به بازار این اتحادیه است، کفت: البته این اقدام اروپا بی پاسخ نخواهد ماند.

لاوروف: تحریم های جدید اروپا را بی پاسخ نخواهیم گذاشت

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لاووف امروز دوشنبه در نشستی گفت مسکو با محدودیت های احتمالی جدید برای دسترسی کالاهای روسی به بازار اتحادیه اروپا کنار نخواهد آمد.

وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که رژیم تحریم های اتحادیه اروپا با اتهام نقض حقوق بشر در رابطه با ناوالنی اعمال خواهد شد.

به عقیده مقامات روس؛ الکسی ناوالنی وبلاگ نویس روس و منتقد اصلی پوتین که مدتی در بیمارستانی در آلمان بستری بود، اهرم فشار کشورهای غربی بر روسیه با متهم کردن مسکو به مسموم کردن وی می باشد.

ناوالنی که یکی از اصلی ترین منتقدان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه است، بیستم ماه اوت (سی ام مرداد) در بازگشت از سیبری به مسکو بیمار شد.

وی پس از فرود اضطراری هواپیما به بیمارستانی در شهر تومسک سیبری منتقل شد و سپس به یک مرکز درمانی در برلین انتقال یافت، جایی که پزشکان در اوایل ماه جاری اعلام کردند نشانه هایی از مسمومیت وی با ماده سمی نوویچوک وجود دارد.

تمام ابعاد شرایط پیرامون مسمومیت ناوالنی حاکی از استفاده کشورهای غربی بویژه آمریکا از این مساله برای اهداف خود است و مقام های روس نیز بارها در این مورد نارضایتی خود را اعلام نموده و خواهان همکاری آلمان برای حل این مساله و نتیجه دریافت از تحقیقات شده اند.

پیش از این، اتحادیه اروپا تحریم های اعمال شده علیه روسیه را به دلیل احداث پلی بر روی تنگه کرچ گسترش داد. دو شهروند کشور و چهار شرکت روسی تحت این محدودیت ها قرار دریافتد.

تنگه کرچ بین دریای سیاه و خلیج تامانسکی قرار گرفته و با عبور از این خلیج، دریای آزوف که دریایی داخلی بین روسیه و اوکراین است، شروع می گردد.

روسیه بر روی تنگه کرچ پل عظیم کریمه به طول 15 کیلومتر را احداث نموده و عبور از این تنگه با توجه به کنترل روسیه بر دو ساحل آن، در دست روس ها قرار گرفته است.

تنش میان روسیه و اوکراین که از سال 2014 به دلیل الحاق کریمه به روسیه شروع شده است با احداث این پل در دریای آزوف در شمال دریای سیاه به اوج خود رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 406

به "لاوروف: تحریم های جدید اروپا را بی پاسخ نخواهیم گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: تحریم های جدید اروپا را بی پاسخ نخواهیم گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید