واکش ترامپ درباره کاهش تحریم های ایران ، هیچ مانعی برای دیدار با ایرانی ها ندارم ، جان کری توصیه های بدی به ایران می کند

به گزارش چای قند پهلو، رئیس جمهور آمریکا گفت که ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداده تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور ارسال شود.

واکش ترامپ درباره کاهش تحریم های ایران ، هیچ مانعی برای دیدار با ایرانی ها ندارم ، جان کری توصیه های بدی به ایران می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که ایران درخواستی برای کاهش تحریم ها نداشته تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور برود.

رئیس جمهور آمریکا که در کنفرانس خبری روزانه درباره شیوع ویروس کرونا صحبت می کرد در پاسخ به سوالی درباره کاهش تحریم های ایران در دوره شیوع ویروس کرونا گفت: ضربه بسیار سختی به اقتصاد و ارتش ایران وارد شده است و از ویروس کرونا نیز بسیار آسیب دیدند. جمهوری اسلامی درخواستی برای کاهش تحریم ها مطرح نکرده تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور ارسال شود.

ترامپ در ادامه گفت: هیچ مانعی برای دیدار با ایرانی ها در راستای حل موضوع تحریم ها ندارم. اگر نیازمند کمک هستند توانایی پزشکی برای کمک به آنها را داریم.

رئیس جمهور آمریکا در همین کنفرانس خبری گفت که روسیه و چین در راستای مقابله با ویروس کرونا کمک های پزشکی به آمریکا کرده اند و از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای این کمک های پزشکی قدردانی کرده است.

وی در بخش دیگری از این کنفرانس خبری مدعی شد که واشنگتن به دنبال تغییر نظام در ایران نیست.

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته نیز در کنفرانس خبری خود مدعی شد: من فکر می کنم آنها (ایران) خواستار یک توافق هستند اما نمی دانند واقعا چگونه آغاز کنند. برخی توصیه های بد از سوی جان کری، وزیر خارجه سابق به آنها داده می شود.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره برداشتن تحریم ها علیه ایران در دوره شیوع ویروس کرونا گفت: تمام کاری که ایرانی ها باید انجام دهند این است که با ما تماس بگیرند و درخواست کمک کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 100

به "واکش ترامپ درباره کاهش تحریم های ایران ، هیچ مانعی برای دیدار با ایرانی ها ندارم ، جان کری توصیه های بدی به ایران می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکش ترامپ درباره کاهش تحریم های ایران ، هیچ مانعی برای دیدار با ایرانی ها ندارم ، جان کری توصیه های بدی به ایران می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید