کرونا یک آمریکایی دیگر را کشت، جنگ سیاسی بالا گرفت

به گزارش چای قند پهلو، ایسنا نوشت: دونالد ترامپ در پی اعلام مرگ ششمین آمریکایی در اثر ابتلا به ویروس کُرونا اعلام کرد اعمال محدودیتهای بیشتر برای سفر اتباع کشورهای دیگر به آمریکا در واکنش به شیوع این ویروس را در نظر دارد.

کرونا یک آمریکایی دیگر را کشت، جنگ سیاسی بالا گرفت

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا دولتش قصد بستن مرزهای این کشور به روی تعداد بیشتری از کشورهای تاثیرپذیرفته از ویروس کُرونا را دارد اظهار کرد: بله، ما قرار است این کار را در قبال چند کشوری که بیشتر در معرض شیوع ویروس کُرونا قرار گرفته اند، انجام دهیم.

ترامپ ادامه داد: ما داریم این کار را انجام می دهیم. ما تا کنون هم همانطور که می دانید در قبال سه کشور به علاوه چین این محدودیتها را اعمال کرده ایم بنابراین ما بیشتر این کار را خواهیم کرد.

آمریکا علاوه بر ممنوع کردن ورود اتباع خارجی سفر کرده به چین در 14 روز گذشته، همچنین محدودیتهایی را برای سفر مردم کشورهای ایران، ایتالیا و کره جنوبی در واکنش به شیوع ویروس کُرونا اعمال کرده است.

ترامپ در پاسخ به سوال یک خبرنگار دیگر گفت، فعلا حاضر به اعلام شرایط اضطراری ملی از بابت شیوع این ویروس در آمریکا نیست.

او خاطر نشان کرد: من فکر نمی کنم احتیاجی به اعلام این شرایط اضطراری باشد چون ما در شرایط بسیار خوبی قرار داریم. ما برای هر چیزی آماده هستیم. ما بعدا هم می تونیم اگر احتیاج پیدا کنیم این کار را انجام دهیم اما من فکر نمی کنم هم اکنون به چنین چیزی احتیاج داشته باشیم.

پیشتر ترامپ در نشستی شنونده صحبتهای روسای شرکتهای دارویی آمریکا از جمله برخی شرکتهای بزرگ چندملیتی بود و گزارش شده که این مقامها به ترامپ گفته اند که دست کم یک سال برای تولید یک واکسن قابل استفاده برای ویروس کرونا زمان لازم است.

در عین حال مقامهای بهداشت و درمان آمریکا گزارش داده اند که ششمین فرد نیز در آمریکا در اثر ابتلا به ویروس کُرونا در گذشته است.

ترامپ در عین حال در یک تجمع انتخاباتی از پاسخ دولتش به مساله شیوع ویروس کُرونا دفاع کرده و دموکراتها را متهم به تلاش برای سیاسی کردن این مساله کرد.

ترامپ خطاب به جمعیت حامیانش در شهر شارلوت در ایالت کارولینای شمالی مطرح نمود: دموکراتهای واشنگتن تلاش می کنند قضیه ویروس کُرونا را سیاسی کرده و به این طریق کار شرافتمندانه دست اندرکاران حوزه بهداشت عمومی در کشور ما را لکه دار کنند اما صادقانه باید گفت که چندان کاری از پیش نمی برند.

وی اضافه کرد: همه قدردان هستند که این دست اندرکاران عالی ترین افراد حرفه ای حوزه کاری خود در جهان به شمار می آیند. ما عملا در حال کمک به خیلی از کشورهای دیگر نیز هستیم.

ترامپ خاطر نشان کرد: حملات سیاسی از جانب برخی دموکراتها حقیقتا باید متوقف شود. ما واقعا باید در این موضوع با یکدیگر همکاری کنیم تا از مردممان محافظت کنیم.

ترامپ با اشاره به تصمیمش در اواخر ژانویه برای محدود کردن سفر از چین به آمریکا اظهار کرد: اقدامات اولیه و سرسختانه دولت من واقعا درست بودنشان به طور 100 درصد ثابت شد.

ترامپ خاطر نشان کرد: ما داریم هر آنچه که در قدرت داریم انجام می دهیم تا جلوی آمدن افراد مریض و آلوده را به کشورمان بگیریم. ما خیلی سخت داریم روی آن کار می کنیم.

دموکراتها دولت ترامپ را متهم کرده اند که به این مساله با فوریت کافی رسیدگی نکرده آنها به شدت از درخواست مربوط به 2.5 میلیارد دلار اعتبار مربوط به شرایط اضطراری که چند روز پیش از سوی دولت آمریکا ارائه شد انتقاد کردند.

ترامپ در ادامه صحبتهایش نسبت به وقوع هزاران مرگ ناشی از بیماری آنفلوانزا در هر سال اظهار تعجب کرده و گفت، به مدیران اجرایی حوزه دارو دستور داده عملکرد بهتری در زمینه ساخت واکسن آنفلوانزا داشته باشند.

ترامپ خاطر نشان کرد: آنها باید واقعا کارشان را در حوزه واکسن بهتر کنند.

در همین حال مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا نیز که از سوی ترامپ به عنوان رئیس کمیته ضربت ویروس کُرونا منصوب شد، در اظهاراتی تلاش کرد نگرانی آمریکایی ها درباره این ویروس را کاهش دهد و در این راستا گفت: ریسک این ویروس در آمریکا پایین باقی مانده است.

پنس ادعا کرد، درمانهای مربوط به ویروس COVID-19 ممکن است در عرض دو ماه آینده موجود شوند. او مطرح نمود، برخی شرکتهای دارویی در آمریکا یک کنسرسیوم تشکیل داده اند تا اطلاعات را درباره توسعه درمانهای مختلف به اشتراک بگذارند.

معاون رئیس جمهور آمریکا در حالی که وقوع شش مورد مرگ ناشی از کُرونا در این کشور تایید شده گفت که خطر این بیماری برای بیشتر مردم پایین است.

او ادامه داد: اکنون زمان رفتن به سراغ عقل سلیم و شستن دستهایتان است. آلودگی ها در یک سری مناطق خاص که ما در تلاش برای شناسایی منبع در آنها هستیم متمرکز هستند. 29 مورد از مبتلایان این بیماری مربوط به کالیفرنیا یا واشنگتن هستند.

در عین حال بر اساس آمارهای کمیته ضربت ویروس کرونا که تحت امر مایک پنس واقع شده است. تا روز دوشنبه شش تن در آمریکا بعد از ابتلا به مسائل تنفسی جان باخته اند که همگی این موارد در یک بیمارستان در کرکلند واشنگتن رخ داده است.

در سراسر آمریکا هم 43 مورد ابتلا به ویروس کُرونای جدید شناسایی شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 9

به "کرونا یک آمریکایی دیگر را کشت، جنگ سیاسی بالا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا یک آمریکایی دیگر را کشت، جنگ سیاسی بالا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید