وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت حق الناس است

به گزارش چای قند پهلو، وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه کیفیت شبکه اینترنت حق الناس است و باید از حق مردم دفاع گردد اعلام نمود با توسعه فیبرنوری در کشور، شرایط بهبود پیدا خواهد نمود. وی بعلاوه هرگونه اقدام برای کند شدن ترافیک داخلی را رد کرد.

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت حق الناس است

عیسی زارع پور در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه به بحث کیفیت شبکه اینترنت اشاره نمود و گفت:

شبکه 4 لایه دارد که شامل دسترسی از منزل تا مرکز مخابرات، شبکه داخل شهر، استانی و گیت وی بین امللی می گردد. بخش زیادی از این لایه ها در اختیار اپراتور های مختلف است و تنها شبکه زیرساخت در اختیار وزارت ارتباطات است که در این بخش مسئله ای نداریم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در حال حاضر شبکه زیرساخت ظرفیت 34 ترابیت بر ثانیه دارد وعده داد تا انتها سال آینده 20 ترابیت دیگر به آن اضافه گردد: در بخش گیت وی بین الملل نیز مسئله ای وجود ندارد. البته قطعی هایی هم در کابل های دریایی اتفاق افتاده است و حدود 7 درصد ظرفیت ما از این طریق دچار آسیب شد. ما در هر لایه که گفته شد نقاط چالشی را استخراج کردیم تا اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای حل آن ها بیندیشیم.

او با تاکید براینکه سیاست کند کردن ترافیک خارجی برای حمایت از سرویس های داخلی را ندارد گفت باور دارد اگر سرویس دهنده داخلی خدمات خوبی ارائه کند، مردم نیز استقبال خواهند کرد: اعتقاد دارم کیفیت شبکه حق الناس است و باید از حق مردم دفاع کنیم.

زارع پور بعلاوه بیان کرد برای افزایش کیفیت و سرعت شبکه در پی اجرای پروژه فیبر نوری هستند تا شبکه ای پرسرعت و امن در تمام کشور راه اندازی گردد:

اما واقعیت اینجاست که ما در حوزه توسعه اینترنت ثابت خیلی عقب مانده ایم و باید این موضوع را جبران کنیم. آثار عدم توسعه اینترنت ثابت تازه نمایان شده و در تمام کشور ها دسترسی اینترنت ثابت به اینترنت همراه ارجحیت دارد. زیرا وقتی در شبکه همراه فشار زیاد باشد، شبکه نمی تواند جوابگو باشد. در کشور های پیشرفته نسبت سرعت اینترنت ثابت به سیار خیلی بیشتر است، اما در کشور ما این موضوع کاملا برعکس است.

وزیر ارتباطات در ادامه بر توسعه زیرساخت 5 G تاکید نمود و اعتقاد دارد فیبر نوری می تواند به توسعه این مساله یاری کند: اگر پروژه فیبر نوری محقق گردد مردم دیگر نیازی به استفاده از اینترنت موبایل در خانه ندارند و فشار از روی شبکه موبایل برداشته می گردد.

زارع پور معتقد است اگر مصوبه بیت استریم اجرا گردد، رقابت خوبی بین اپراتور های ثابت ایجاد می گردد و مردم می توانند به جای خدمت گرفتن از مخابرات از سایر اپراتور ها سرویس بگیرند که شاید سرویس بهتری هم ارائه گردد.

او در انتها تاکید نمود که شخصا به رییس رگولاتوری ماموریت داده تا کیفیت را به شکل ویژه دنبال کند و گزارش شفاف اپراتور ها را به مردم ارائه کند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 1118

به "وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت حق الناس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت حق الناس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید