شروع واکسیناسیون کووید، 19 در بعضی کشورهای عضو اتحادیه اروپا

به گزارش چای قند پهلو، آلمان، مجارستان و اسلواکی واکسیناسیون کووید-19 را یک روز زودتر از برنامه اتحادیه اروپا شروع کردند.

شروع واکسیناسیون کووید، 19 در بعضی کشورهای عضو اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، آلمان ، مجارستان و اسلواکی روز گذشته (شنبه) برنامه واکسیناسیون کووید-19 را یک روز زودتر از برنامه هماهنگ شده کمیسیون اروپا در همه کشورهای عضو شروع کردند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز گذشته (شنبه) اولین محموله واکسن کروناویروس فایزر/ بیو ان تک را که کمتر از 10 هزار دوز بود دریافت کردند اما قرار نبود برنامه واکسیناسیون در کشورهای عضو این اتحادیه تا روز یکشنبه شروع گردد.

با این حال وزیر منابع انسانی مجارستان در اطلاعیه ای بیان کرد که محموله واکسن به یک مرکز بیمارستانی در بوداپست تحویل داده شده و تزریق واکسن به کادر درمان شروع شده است.

وزیر منابع انسانی مجارستان با اعلام خبر شروع واکسیناسون کروناویروس در این کشور گفت: امروز ما گام مهمی را در مهار همه گیری برداشتیم.

بعلاوه وزارت بهداشت اسلواکی روز گذشته (شنبه) با انتشار یک پست در صفحه فیسبوک بیان کرد که واکسیناسیون کروناویروس در یکی از بیمارستانهای این کشور از امروز شروع می گردد.

بعلاوه واکسیناسیون کروناویروس در یک خانه سالمندان در آلمان شروع شده است.

معین نیست چرا هر دو کشور شرقی برنامه واکسیناسیون خود را یک روز زودتر از برنامه هماهنگ شده کمیسیون اروپا شروع کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از یورو نیوز، واکسن کروناویروس فایزر/بیو ان تک که در دو مرحله تزریق میگردد 21 ماه جاری میلادی به وسیله آژانس دارویی اروپا مورد تایید نهاده شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 933

به "شروع واکسیناسیون کووید، 19 در بعضی کشورهای عضو اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع واکسیناسیون کووید، 19 در بعضی کشورهای عضو اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید